• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Karnawał w „Pszczółkach”

  Drodzy Rodzice!
  W ostatnim tygodniu „Pszczółki” zajmowały się tematem karnawałowych zabaw. Najpierw mówiliśmy o tym, że karnawał to czas radosnej zabawy w oczekiwaniu na Wielki Post. Opowiadaliśmy, jakie są tradycje charakterystyczne dla tego okresu: bale karnawałowe, maskarady, a dawniej kuligi i kolędowanie. Mówiliśmy o tym, że karnawał najczęściej rozpoczyna się w dniu Trzech Króli. Dzieci dowiedziały się, że najpopularniejszą zabawą w karnawale były kuligi, czyli przejażdżki saniami zaprzęgniętymi w konie. Na świecie, najbardziej znanymi balami jest karnawał w Wenecji i Rio de Janerio. W czasie karnawału pieczemy także pączki i faworki. Największą atrakcją minionego tygodnia było przebieranie się „Pszczółek” w stroje karnawałowe. Przez chwilę poczuliśmy się jak prawdziwe postaci z bajek! Sprawiło to dzieciom wiele radości! „Pszczółki” przebrały się za sowę, królewnę, pszczółkę, zajączka oraz króla. Bawiliśmy się świetnie. Słuchaliśmy także wiersza Tadeusza Plebańskiego pt. „Bal przebierańców” i rozmawialiśmy na temat jego treści. Dzieci bawiły się również w zabawę muzyczną: „tańczące balony” oraz śpiewały piosenkę „Boogie woogie”.
  „Pszczółki” w wolnych chwilach chętnie rysują, kolorują i układają klocki. Na koniec tygodnia zrobiliśmy pracę plastyczną pt. „baloniki karnawałowe”.
  W minionym tygodniu obchodziliśmy urodziny naszej Ani, której życzymy wiele radości i spełnienia marzeń. „Pszczółki” starannie przygotowują się do uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka, która odbędzie się już w środę, 15 lutego. Serdecznie zapraszamy!
  Zapraszamy do oglądania naszej galerii ZDJĘĆ.
  Pozdrawiam serdecznie, Magdalena Działoszyńska