• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  ,,Kangurki” poznają pory roku – 2019-10-25

  Drodzy Rodzice!
  Kolejny tydzień października za nami. Spędziliśmy go na wesołej nauce oraz zabawie. ,,Kangurki” już wiedzą skąd się bierze dzień i noc oraz dlaczego zmieniają się pory roku. Podczas doświadczeń z globusem każdy miał okazję przekonać się, że to ziemia krąży wokół słońca. Dzięki wierszykom i przysłowiom przypomnieliśmy sobie nazwy dni tygodnia oraz miesięcy. ,,Kangurki” wykonały pracę plastyczną przedstawiającą słoneczny dzień oraz gwieździstą noc, co pomogło im lepiej zrozumieć te dwa zjawiska.
  Podczas zabaw z literami i cyframi poznaliśmy zapis graficzny oraz brzmienie litery ,,M, m” oraz cyfry ,,5”.
  Jesień nas rozpieszcza piękną, słoneczną pogodą, co skłania do częstych spacerów oraz zabaw w ogrodzie przedszkolnym, a radość dzieci podczas pobytu na świeżym powietrzu jest nieoceniona.
  Jak co wtorek, dzieci chętnie wybierają się na basen, by oddać się zabawie w wodzie. Każde takie spotkanie przynosi wiele korzyści, a przede wszystkim wywołuje wiele radości oraz uśmiechu.
  Podczas czasu wolnego dzieci chętnie tworzą budowle z klocków, co rozwija ich motorykę oraz wyobraźnie. Wesołym opowiadaniom co przedstawia dana budowla nie ma końca 🙂
  W minionym tygodniu obchodziliśmy urodzinki naszej wspaniałej Ani oraz Filipka. Był to dzień pełen życzeń, dobrej zabawy i uśmiechu. Naszym małym solenizantom jeszcze raz życzymy spełnienia marzeń oraz uśmiechu każdego dnia.
  Zapraszam do obejrzenia ZDJĘĆ.
  Pozdrawiam serdecznie, Dominika Biolik.