• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Dzień Kobiet w „Pszczółkach”

  Drodzy Rodzice!
  Ubiegły tydzień upłynął „Pszczółkom” bardzo miło i przyjemnie. W poniedziałek dzieci w Teatrze Małym zobaczyły przedstawienie „Dorotka po drugiej stronie tęczy”. Dzieci z zaciekawieniem śledziły losy Dorotki i jej trzech przyjaciół, a także przypomniały sobie zasady zachowywania się w teatrze.
  8 marca w przedszkolu obchodziliśmy Święto Kobiet. Wszystkie przedszkolaki zaśpiewały wspólnie piosenkę „Marzec, marzec pięknie się wystroił” oraz uroczyste „Sto lat”. Dziewczynki otrzymały kwiatki od chłopców ze swojej grupy oraz słodkości. „Pszczółki” wykonały także piękne kartki z życzeniami dla swoich Mam. To był bardzo miły dzień.
  W tym tygodniu „Pszczółki” rozmawiały o tym jak dbać o zdrowie. Dzieci zapoznały się z piramidą zdrowego żywienia omawiając jej poszczególne piętra. Nazywaliśmy produkty na ilustracjach oraz zwróciliśmy uwagę na podstawę piramidy. Rozmawialiśmy o tym, jakie produkty są zdrowe, a także o tym, że należy dbać o swoje zdrowie uprawiając aktywność fizyczną. Dzieci doszły do wniosku, że ważne jest także odpowiednie ubieranie się, dostosowane do pory roku. Powiedzieliśmy także, że bardzo ważne jest mycie rąk po zabawie i przed posiłkami. W tym tygodniu uczyliśmy się piosenki „Zdrowy przedszkolak”. Zdobyte wiadomości utrwaliliśmy rozwiązując karty pracy, ćwicząc także rysowanie po śladzie. Dzieci wykonały pracę plastyczną, wyklejając owoce i warzywa plasteliną, przypominając sobie nazwy warzyw i owoców. Staramy się także jak najwięcej korzystać z pięknej wiosennej pogody. Na spacerze poszukiwaliśmy pierwszych zwiastunów wiosny.
  Zapraszamy do naszej galerii ZDJĘĆ.
  Pozdrawiam serdecznie, Magdalena Działoszyńska