• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Dzień Górnika

  „ Nie poznasz dzisiaj Śląskiej ulicy,
  taka odświętna i kolorowa
  grają orkiestry idą górnicy
  czapki z piórami mają na głowach.”

  Drodzy Rodzice!
  „Barbórka ”to górnicze święto, które w naszym przedszkolu obchodzone jest bardzo uroczyście. 6 grudnia 2021r. mieliśmy przyjemność gościć dwóch górników, dziadka Adasia L. z grupy „Tygryski” oraz tatusia Zuzi S., naszej ubiegłorocznej absolwentki. Dzieci odświętnie ubrane, z wiankami i górniczymi czapkami na głowach, zaprezentowały programy artystyczne recytując wiersze , śpiewając piosenki i tańcząc. Jak co roku towarzyszyła nam Pani Agnieszka Loska ze swoją grą na pianinie jak również, po raz pierwszy w naszym przedszkolu gościliśmy Pana Tadeusza, który dopełnił całą uroczystość grą na akordeonie. Bardzo serdecznie dziękujemy.
  Podczas spotkania dzieci miały okazję wzbogacić swoje wiadomości na temat ciężkiej i niebezpiecznej pracy górnika. Dowiedziały się, w jaki sposób wydobywany jest węgiel oraz jak bardzo jest nam potrzebny w codziennym życiu. Na zakończenie dzieci odśpiewały uroczyste „Sto lat”, złożyły życzenia i wręczyły laurki. Na koniec uroczystości zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Kultywowanie tradycji górniczych przybliża dzieciom trud górniczej pracy oraz ich poświęcenie. Dzieci dzięki takim spotkaniom nie tylko pogłębiają wiedzę, ale też uczą się dziękować i szanować trud oraz pracę w różnych zawodach.
  Zapraszamy do przeczytania artykułu oraz do obejrzenia fotorelacji Pani Jolanty Pierończyk, która została zamieszczona na portalu Tychy Nasze Miasto. Bardzo dziękujemy!
  Pozdrawiamy serdecznie!