• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Ciekawy, pełen wrażeń czas w „Maleństwach”

  Drodzy Rodzice!
  Za nami kolejny tydzień lutego. Czas płynie bardzo szybko, a w naszym przedszkolu jak zawsze dużo się dzieje. Tydzień rozpoczęliśmy przepięknym występem dla naszych kochanych Dziadków. „Maleństwa” zaprezentowały się naprawdę wspaniale, widać niesamowity postęp od czasu uroczystości Pasowania na Przedszkolaka. Dzieci czują się pewniej „na scenie”, odważniej wypowiadają słowa wierszy i śpiewają piosenki. Układy taneczne również wyszły nam świetnie. Razem z panią Anią jesteśmy niesamowicie dumne z naszych Maluszków, których rozwój jest widoczny gołym okiem.
  Po emocjach związanych z występem, przyszedł czas na Walentynki. Dzieci dowiedziały się skąd pochodzi nazwa tego Święta i co tak naprawdę znaczy być zakochanym i kochać kogoś. Odpowiedzi dzieci były naprawdę interesujące. Siedząc w kręgu, przekazywaliśmy sobie papierowe, czerwone serce i mówiliśmy kogo kochamy. Byłam pod wrażeniem jak odważnie Maluszki wypowiadały się na temat osób i zwierząt, które są dla nich szczególnie ważne. W tym dniu odwiedziła nas również Pani Dyrektor, która obdarowała każdego przedszkolaka lizakiem w kształcie serduszka. Maleństwa otrzymały również ciasteczka z walentynkowym misiem, które przygotowali Dziadkowie Alicji i Lilianki. Dziękujemy!
  W środę pobawiliśmy się sensorycznie. Dzieci układały figury geometryczne z makaronu. Podczas wykonywania zadania, Maluszki wykazały się wyjątkowym skupieniem oraz dokładnością. Czwartek poświęciliśmy na wspólne, wesołe zabawy dywanowe. Wykorzystaliśmy szarfy, woreczki, piłki i wiele ciekawych rekwizytów. Było dużo śmiechu i pozytywnej energii. Coraz częściej staram się także wprowadzać zabawy w parach, aby kształtować u dzieci postawę współpracy oraz wzajemnej pomocy.
  W piątek, nasza uwaga była skupiona na kotkach, ponieważ 17 lutego to Międzynarodowy Dzień Kota. Dzieci miały okazję poznać i dotknąć wielu rzeczy związanych z kotem jak np. transporter, miseczki, różne rodzaje karmy, zabawki, a nawet żwirek oraz ubranko. Było dużo ciekawostek oraz doświadczania. Dzieci najlepiej uczą się, kiedy są aktywne, poprzez własne doświadczenia, dlatego wszystkie akcesoria były przez dzieci dokładnie zbadane. Wspólnie przeglądaliśmy również atlas kotów rasowych i dostrzegaliśmy cechy wspólne oraz różnice. Jako zwieńczenie tego „kociego” dnia, Maleństwa wykonały pracę plastyczną, którą można podziwiać na naszej tablicy razem z wielkim walentynkowym sercem, które wspólnie wykonaliśmy 14 lutego.
  Zapraszam do oglądania ZDJĘĆ z minionego tygodnia. Natomiast zdjęcia i film z występu możecie Państwo znaleźć na naszej stronie głównej.
  Pozdrawiam serdecznie, Aleksandra Klimek