• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Bezpieczne ,,Pszczółki”

  Drodzy rodzice!

  W tym tygodniu ,,Pszczółki” nauczyły się wiele.
  W poniedziałek obchodziliśmy ,,Dzień Postaci z Bajek”, na dzieci czekało wiele atrakcji związanymi z ich ulubionymi bohaterami. Tego dnia czytaliśmy kilka książek o najsłynniejszych postaciach, takich jak ,,Przygody Puchatka”, ,,Czerwony Kapturek” czy ,,Królewna Śnieżka”.
  We wtorek omawialiśmy bezpieczeństwo na drodze. Dzieci z radością bawiły się ucząc zasad panujących na przejściu dla pieszych.Wykonaliśmy pracę techniczną – znaki drogowe, które dzieci zabrały ze sobą do domu. Dzięki wspaniałemu wyposażeniu Naszego przedszkola, mieliśmy możliwość korzystania z ,,autochodzika”, dzięki któremu dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi kierowcy i uczestnicy ruchu drogowego. Utrwaliliśmy numery alarmowe i ,,Pszczółki bez problemu radzą sobie z ich zapamiętywaniem. Używaliśmy prawdziwego telefonu by pokazać jak w razie wypadku wykręcić numer alarmowy. Ponadto, ćwiczyliśmy w kartach pracy motorykę małą, kolorując według kodu, odkrywając najważniejszy numer alarmowy -112.
  W czwartek odbyły się również pierwsze zajęcia grupowe z logopedą, dzieci brały udział w gimnastyce buzi, jak i ćwiczeniach aktywizujących całe ciało skupiając się na właściwej wymowie, głoskach i dźwiękach. Każdego dnia ćwiczyliśmy hymn polski, oraz piosenkę o naszym kraju by w piątek ją pięknie zaprezentować przed całym przedszkolem. Drugą połowę tygodnia poświęciliśmy na poznanie symboli narodowych, dowiadując się czym jest godło, hymn, flaga, itp. Wykonaliśmy pracę plastyczną za pomocą czerwonej farby i naszych paluszków by wykonać kontur naszego narodu wypełniony barwami ojczystymi. Zachęcamy do obejrzenia tych prac w holu naszego przedszkola. Piątkowe świętowanie ,,11. listopada, Dnia Niepodległości” to mnóstwo emocji dla dzieci, skupieni na swoim występie zaprezentowali utwór ,,Jest takie miejsce” wyszło Nam pięknie i zapraszamy do oglądania wideo-relacji oraz zdjęć z tego uroczystego dnia, które umieszczone są w tym WPISIE.

  Pozdrawiamy serdecznie, a nasza galeria zdjęć z tego tygodnia jest przygotowana TUTAJ.
  Paulina Białoń oraz Anna Kołakowska