• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  ,,Bajki z brodą” – konkurs

  Drodzy Rodzice!

  Teatr Mały od miesiąca prowadzi nowy cykl działań online dla dzieci pod nazwą –  „Bajki z brodą”.
  Bajki z brodą – to baśnie  braci Grimm czytane przez dyrektora teatru Pawła Drzewieckiego, dodatkowo  ilustrowane rysunkami dzieci.
  Rysunek, malunek, wyklejanka, praca plastyczna w dowolnie wybranej technice i przygotowana do danej bajki będzie stanowić ilustrację do nagranego filmu a potem, umieszczana jest na kanale YouTube Teatr Mały Tychy oraz fanpagu FaceBooka Teatru Małego   prezentowana szerokiej – internetowej publiczności. Poniżej przesyłamy linki do bajek, które już miały swoja premierę i można je obejrzeć na YouTube.
  Niewątpliwym atutem Bajek z brodą, który zachęci dzieci do tworzenia ciekawych ilustracji jest oprócz możliwości pokazania swojej pracy  na forum, również nagroda, którą otrzymuje każde dziecko za przygotowaną ilustracje. Nagroda  – to zaproszenie dla dziecka i rodzica do Teatru Małego na wybrany spektakl dla dzieci.  Oczywiście z nagrody w postaci zaproszenia będzie można skorzystać po otwarciu Teatru, nagrody do wykorzystania w sezonach 2020/2021.
  Chcieliśmy zachęcić całe przedszkole Kubusia Puchatka do aktywnego uczestniczenia w przygotowaniach ilustracji do kolejnej Bajki z brodą i kolejnej baśni braci Grimm, a jest nią cudowna bajka pt. Roszpunka.

  Bajka Roszpunka będzie miała swoją premierę, w kolejną sobotę tj. 16 maja o godzinie 16:00.
  Zdjęcia rysunków prosimy wysyłać mailem na adres: edukacja@teatrmaly.tychy.pl, do poniedziałku tj. 11 maja do godziny 12:00.
  Jakby udało się zgromadzić kilkadziesiąt prac to „Roszpunka” mogłaby pozyskać patronat Przedszkola Kubusia Puchatka.

  Nagrane Bajki-do zobaczenia i posłuchania:

  Czerwony kapturek –

  Królewna Śnieżka –

  Kopciuszek-

  Jaś i Małgosia –

  Pozdrawiamy serdecznie.