• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Atrakcyjny, wakacyjny czas w „Tygryskach”

  Drodzy Rodzice!
  Lipcowy, wakacyjny czas w naszym przedszkolu trwa w najlepsze. Miniony tydzień „Tygryski” rozpoczęły od zajęć muzycznych. W poniedziałek dzieci miały okazję posłuchać brzmienia wibrafonu jak również mogły na nim zagrać.
  We wtorek odwiedziła Nas Pani Ania, która zajmuje się rękodziełem. Dzieci z kawałków gliny wyrabiały kulki, a później przy użyciu wałka przygotowały materiał by wyciąć kształt rybki. Każdy przedszkolak pięknie i starannie paluszkami, muszelkami i patyczkami ozdabiał swoją rybę. Podpisane wyroby trafiły do specjalnego pieca. Efekt końcowy będziemy mogli zobaczyć w najbliższym czasie.
  W tym tygodniu tematem przewodnim była Polska. Rozmowy dotyczyły miejsc, które możemy odwiedzić podczas wakacyjnych podróży. Dzieci same doszły do wniosku, że Polska jest krajem nie tylko pięknym, ale i bogatym. Mamy piękne góry, mamy Krainę Tysiąca Jezior, mamy też dostęp do morza oraz jedne z najpiękniejszych plaż. I choć wody Bałtyku nie zawsze są ciepłe i spokojne, ma to też swój urok.  Dzieci zdobyły wiedzę na temat znanych Polaków: Król Władysław Jagiełło, Mikołaj Kopernik, Jan Paweł II, Lech Wałęsa. Dzieci po krótce dowiedziały się kim byli i z czego zasłynęli. Dzieci zobaczyły filmik pt. „Jan Paweł II – Historia Papieża Polaka”, który przyniosła Emilka.
  Podsumowaniem tej tematyki były liczne konkursy i krzyżówki.
  W czwartek, 7 lipca obchodziliśmy Światowy Dzień Czekolady. To była świetna okazja, żeby delektować się czekoladą bez wyrzutów sumienia. „Tygryski” zaprosiły do swojej sali dzieci z grupy „Pszczółki” i wspólnie robiliśmy szaszłyki z sezonowych owoców, pianek, kukurydzianych chrupek i oczywiście czekolady. Z ogromną radością i przyjemnością dzieci podsuwały przygotowane przez siebie szaszłyki pod fontannę czekoladową.
  W tym tygodniu, zgodnie z planem odbywały się zajęcia szachowe, na które dzieci uczęszczają z wielką ochotą. Na początku tygodnia pogoda pozwoliła również na wodne szaleństwo.
  Zapraszamy do oglądania ZDJĘĆ.
  Pozdrawiamy serdecznie, Danuta Wieczorek i Joanna Duda