• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Drugi tydzień ferii w „Pszczółkach”

  Drodzy Rodzice!
  Kolejny tydzień ferii za nami, który upłynął „Pszczółkom” na wesołych zabawach i przygotowaniach do uroczystości z okazji dnia Babci i Dziadka. Staraliśmy się, aby czas ferii zimowych był miły i przyjemny w przedszkolu. „Pszczółki” chętnie rysują, wycinają nożyczkami, zachowując przy tym zasady bezpieczeństwa, lepią z plasteliny. Dzieci bardzo lubią „Papierowe zabawy”, czyli prace plastyczne origami, a także zabawy ruchowe, w których zamieniają się w „wirujące śnieżynki” czy „lodowe posągi”.
  W minionym tygodniu, we wtorek „Pszczółki” miały możliwość zapoznania się  z Papierowym Teatrem Kamishibai, czyli z teatrem obrazkowym albo inaczej nazywanym teatrem ilustracji. Teatr Kamishibai to technika opowiadania wywodząca się z Japonii. Dzieci siedząc na krzesełkach, na widowni jak w teatrze słuchały i oglądały „Bajkę o Wiśle”. Wszystkim przypadł do gustu drewniany teatrzyk i scena z opowieścią na papierze. „Pszczółki” z zainteresowaniem i ciekawością słuchały bajki, przy okazji przypomnieliśmy sobie co to jest scena, widownia i jak należy się zachowywać w teatrze.
  Naszym codziennym zwyczajem jest czytanie książek, które zostały przyniesione przez dzieci  a także wypożyczone z biblioteki. Przedszkolaki chętnie słuchają wierszy Juliana Tuwima oraz Jana Brzechwy,  zwłaszcza lubią „Kaczkę dziwaczkę”, „Samochwałę” czy „Na wyspach Bergamutach”. Z zainteresowaniem słuchały pierwszych rozdziałów „Pana Kleksa”- czarodzieja, który prowadzi Akademię. Dzieci bardzo chętnie bawią się w klasy. Podczas tej zabawy ćwiczymy sprawność fizyczną  i utrwalamy liczenie do 10.
  W tym tygodniu nie zabrakło także spacerów na świeżym powietrzu, podczas których wzmacniamy naszą odporność. Ponieważ trwa karnawał, panie przygotowały na podwieczorek dla dzieci faworki – chrust, czyli chrupkie ciastka o słodkim smaku, w kształcie złożonej kokardki. Piątkowy podwieczorek bardzo „Pszczółkom” smakował.
  Wszystkim dzieciom wracającym z ferii życzymy bezpiecznego powrotu do przedszkola.
  Zapraszam do oglądania ZDJĘĆ.
  Pozdrawiam serdecznie, Magdalena Działoszyńska