• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  „Tygryski” witają prawdziwą zimę!

  Drodzy Rodzice!

  W ubiegłym tygodniu dzieci poznały kolejną literę, tym razem było to „c” i „C”. Jak zwykle wykonaliśmy w związku z tym wiele ćwiczeń analizy i syntezy słuchowej, wyszukując danej głoski w nagłosie, śródgłosie i wygłosie. Ilość poznanych dotąd liter pozwala nam również na to, by dzieci ćwiczyły czytanie prostych tekstów.
  Wprowadzona również została cyfra „0”. Dzieci rozwiązywały zadania z treścią, przeliczały, porównywały liczebność zbiorów a także dowiedziały się jaką rolę pełni cyfra „0” w systemie dziesiątkowym.
  Ten tydzień obfitował w wiele prac plastyczno-technicznych. Najpierw wykonaliśmy zimowego, przestrzennego bałwanka, ćwicząc sprawność manualną, szczególnie podczas wycinania pasków oraz ich naklejania na wyznaczoną powierzchnię. W związku ze zbliżającym się Dniem Babci i Dziadka dzieci wykonywały kilka niespodzianek. Laurki oraz prezenty. Zdjęcia z tych czynności zamieścimy w przyszłym tygodniu by nie zdradzać co dzieci przygotowały dla swoich dziadków. Poruszyliśmy również tematy związane z zimowymi sportami takimi jak: curling, łyżwiarstwo figurowe, saneczkarstwo, hokej na lodzie, narciarstwo biegowe, skoki narciarskie i wiele innych. Wykorzystując piękną zimową aurę, wychodziliśmy do przedszkolnego ogrodu. Dzieci z niecierpliwością oczekiwały na nadejście prawdziwej, białej zimy. Dlatego też, z ogromną radością przystąpiły do budowania igloo, bałwanków oraz zabawy w śnieżki. A my, nauczyciele czuwałyśmy nad ich bezpieczeństwem co nie przeszkodziło nam we wspólnych zabawach np. w zimowego berka.
  W mijającym tygodniu, odbyło się nagranie występu „Tygrysków” pt. „Grudniowe marzenia”. Co roku o tej porze mieliście Państwo okazję oglądać swoje pociechy na deskach Teatru Małego w Tychach, jednakże w związku z panującą pandemią, tegoroczny występ odbył się w przedszkolu bez widowni. Mamy jednak nadzieję, że przygotowanie dzieci, scenografia i choreografia wynagrodzą to Państwu i z przyjemnością obejrzycie nasz program artystyczny, który ukaże się w najbliższym czasie na stronie internetowej przedszkola.
  W tym miejscu chciałyśmy gorąco podziękować, Wam drodzy Rodzice, za przygotowanie dzieci do tego ważnego dnia.
  Zapraszamy do oglądania ZDJĘĆ.

  Serdecznie pozdrawiamy, Danuta Wieczorek i Joanna Duda