• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  „Tygryski” poznają jesienne strategie zwierząt


  Drodzy Rodzice!
  Ubiegły tydzień rozpoczęliśmy od podsumowania wiedzy zdobytej w dotychczasowych zajęciach związanych z odlotem ptaków oraz zapoznałyśmy dzieci ze sposobem zimowania zwierząt. Poznaliśmy na podstawie opowiadań, takich jak: „Dziupla” W. Bianki, opowiadania „Kolczasta jesień”, „Florentynka poznaje wiewiórkę” K. Ziemnickiej – sposoby przygotowań do zimy zwierząt – wiewiórki, jeża czy niedźwiedzia.
  Dzieci poznały również kolejną literę alfabetu: „i”,„ I”. Dokonywały wspólnie analizy i syntezy wyrazowej, wyszukiwały litery w tekście oraz podejmowały próby pisania liter.
  W trakcie zabaw matematycznych „Tygryski” szacowały, przeliczały elementy zbiorów, dzieci na różnych przykładach poznawały znaczenie pojęcia „para”. Para to nie zawsze dwie osoby czy dwa przedmioty, np. para spodni to jedna sztuka, a para butów to dwie sztuki.
  Cały tydzień to również przygotowania z Panią Agnieszką do występu w przesłuchaniu do konkursu pt. „Nad Nami Orzeł Biały”. Dzieci uczyły się opanowania pamięciowego tekstu, ale też poznały jak ważna jest poprawna recytacja, gest, mimika. Pogoda dopisywała, więc staraliśmy się jak najwięcej czasu spędzać na podwórku. Każdy nasz pobyt na świeżym powietrzu to przede wszystkim dostarczanie ruchu, podnoszenie poziomu sprawności fizycznej ale również kolejne obserwacje związane ze zmianami w przyrodzie. Prowadziliśmy również obserwacje badawcze z wykorzystaniem lup. Podglądaliśmy życie mrówek i innych owadów. Codziennie usprawniamy motorykę małą poprzez wykonywanie kolejnych ćwiczeń w kartach pracy, lepienia z plasteliny, wycinania, kolorowania. Dzieci wykonały kolejną pracę plastyczną z wykorzystaniem materiału przyrodniczego pt. „Pan Borowik”. Wcześniej wysłuchały wiersza pt. „Grzyby” Jana Brzechwy, który okazał się idealną inspiracją.
  W poniedziałek udaliśmy się do Teatru Małego na spektakl pt. „Lokomotywa”. Mogliśmy posłuchać doskonale nam znanych wierszy J. Tuwima w nieco innej odsłonie.
  Świętowaliśmy również urodzinki Aleksego. Składamy naszemu solenizantowi, jeszcze raz wszystkiego najlepszego!
  Zapraszamy do oglądania zdjęć.
  Pozdrawiamy serdecznie, Joanna Duda i Danuta Wieczorek