• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Przygotowania do Świąt w „Tygryskach”

  Drodzy Rodzice!
  Miniony tydzień w naszej grupie związany był ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi. Od poniedziałku przeprowadzaliśmy wiele rozmów, które wprowadziły Nas w temat Świąt. Przygotowaliśmy plansze z poszczególnymi świętami, dzięki którym dowiedzieliśmy się podczas, której pory roku są obchodzone. Dzieci losowały kartoniki z różnymi obrazkami, które później starały się dopasować do odpowiednich Świąt.
  We wtorek większa część grupy udała się na basen by doskonalić swoje umiejętności pływackie. Po powrocie rozpoczęliśmy przygotowywanie kartek świątecznych. Dzieci starannie wycinały kontury wielkanocnego jajka, które później ozdabiały według własnego pomysłu. Każda powstała karteczka była jedyna w swoim rodzaju, wykonana starannie z zachowaniem estetyki pracy.
  W środę w naszej sali pojawił się pięknie udekorowany stół, na którym główną rolę odegrał wielkanocny koszyczek. Zanim rozpoczęliśmy rozmowę na temat tego, co powinno znaleźć się w koszyczku, dzieci wysłuchały krótkiej rozmowy między doskonale znanymi dzieciom kotami: Filemonem i Bonifacym. Filemon zastanawiał się co to właściwie jest ta „Wielkanoc”, z kolei Bonifacy starał odpowiadać na wszystkie pytania ciekawskiego kota. Po wysłuchaniu dialogu, dzieci odpowiadały na pytania. „Tygryski” wiedzą doskonale, że w koszyczku wielkanocnym powinny znaleźć się: jajko, chleb, sól i pieprz, wędlina, chrzan, baranek, słodka babka lub inne ciasto. Podczas wyjmowania poszczególnych rzeczy, staraliśmy się uporządkować wiedzę i poznać symboliczne znaczenie każdego z nich. Na koniec zajęć, wielką niespodzianką było delikatne, symboliczne psikanie wodą. Było przy tym wiele radości i uśmiechu.
  W czwartek po śniadaniu udaliśmy się do Kościoła na Drogę Krzyżową, a później skupiliśmy się na przygotowaniu świątecznych upominków. Dzieci malowały zgromadzone wydmuszki na różne kolory, później pokrywały je złotą farbą, a w końcowym etapie owijały patyczki bibułą i nabijały na nie jajeczka. Chcemy Państwu bardzo podziękować za zaangażowanie w wykonanie tej pracy poprzez dostarczenie do przedszkola wydmuszek. Dziękujemy! Wielkanocnym zwyczajem stulaliśmy się ugotowanymi jajkami, które później zjedliśmy przy wspólnym stole. Tygryski poznały ten zwyczaj i zauważyły, że w Święta Bożego Narodzenia składamy sobie życzenia dzieląc się opłatkiem. Natomiast wiosną, w Wielkanoc dzielimy się poświęconymi jajkami. Na koniec dnia, każdy „Tygrysek” przy wyjściu do domku otrzymał swoją karteczkę i palemkę oraz prezent od „Zajączka”.
  Piątek był dniem większego „luzu”, większej ilości swobodnych zabaw, rozmów na temat Świąt. Całą grupą złożyliśmy również życzenia Pani Dyrektor, a w podziękowaniu dzieci otrzymały czekoladowe jajeczka. W tym tygodniu swoje urodziny obchodziła Natalka W. oraz Pani Danusia. Składamy naszym solenizantkom życzenia: zdrowia, nieustającego uśmiechu, radości z każdego dnia oraz spełnienia wszystkich marzeń.
  W mijającym tygodniu staraliśmy się wychodzić na spacery oraz do naszego ogrodu. Ten tydzień to również wielkie przygotowania do wtorkowego występu w Teatrze Małym w Tychach w ramach współpracy z MDK nr. 1., na który serdecznie zapraszamy.
  Zapraszamy również do oglądania zdjęć.

  „…Ta wielkanocna palma mała,
  Kiedy to tylko usłyszała
  Z radości cała pojaśniała
  I „Alleluja” zawołała…”


  Drodzy Rodzice! Kochane Dzieci!
  Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim by ten czas przyniósł radość, wzajemną życzliwość oraz siłę do pokonywania trudności. Niech te Święta pozwolą Nam wszystkim z optymizmem patrzeć w przyszłość.
  Wesołych Świąt!
  Serdecznie pozdrawiamy, Danuta Wieczorek i Joanna Duda