• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Początek marca w „Maleństwach”

  Drodzy Rodzice!
  Miniony tydzień upłynął „Maleństwom” na rozmowach o naszym pięknym kraju. Przypomnieliśmy sobie symbole narodowe Polski oraz nazwę miasta, które jest naszą stolicą. „Maleństwa” układały także Warszawską Syrenkę z pociętych elementów. Podczas minionego tygodnia omawialiśmy także barwy podstawowe oraz wspólnie łączyliśmy wybrane kolory, aby otrzymać zielony, fioletowy i pomarańczowy. Dzieciom bardzo podobała się próba samodzielnego mieszania farb.
  W środę do naszej grupy dołączył nowy kolega – Fiodor, który w piątek obchodził także swoje trzecie urodzinki. Wszystkie dzieci zaśpiewały głośno sto lat oraz z uśmiechem i życzliwością przyjęły nowego kolegę do grupy. Serdecznie witamy Fiodorka w progach naszego przedszkola i życzymy mu samych radości i dużo zdrowia. W minionym tygodniu swoje urodzinki obchodziła Wiktoria, której również składamy dużo zdrowia, radości i spełnienia wszystkich marzeń.
  W czwartek postanowiłam wprowadzić dzieci w świat sznurowadeł. Każde dziecko dostało „parę butów” z dziurkami i sznurówkę. Ich zadaniem było przewlekanie sznurówki przez dziurki. Muszę przyznać, że Maluszki poradziły sobie bardzo dobrze i całkiem sprawnie.
  W piątek postawiliśmy w naszej grupie na samoobsługę. Dzieci ściągały i samodzielnie starały się włożyć skarpetki oraz bluzy. Nie wszystkie dzieci jeszcze opanowały tę umiejętność, ale będziemy systematycznie pracować nad zaradnością naszych „Maleństw”. Oczywiście, ogromna rola jest w tym miejscu również Państwa. Prosimy, aby ćwiczyć z dziećmi czynności samoobsługowe.
  Zapraszam do oglądania ZDJĘĆ.
  Pozdrawiam serdecznie, Aleksandra Klimek