• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Piękno podwodnego świata

  Drodzy Rodzice!
  W nadchodzącym tygodniu we wszystkich grupach wiekowych omawiany będzie blok tematyczny związany z życiem w głębinach morskich. W związku z powyższym, w piątek mieliśmy przyjemność uczestniczenia w prezentacji multimedialnej, której autorem był Pan Konrad Baar. Wszystkie dzieci wraz z paniami z ogromnym zainteresowaniem podziwiały przepiękne rafy koralowe, małe i duże ryby, ośmiornice, kraby, żółwie i wiele innych stworzeń zamieszkujących wody mórz i oceanów.
  Pan Konrad z aparatem pod wodą spędził setki godzin obserwując życie podwodne. Prezentowane zdjęcia makro przedstawiły nam bezpośredni kontakt ze zwierzętami. Jednak żebyśmy mogli je podziwiać, wcześniej Pan Konrad musiał sobie zaskarbić ich zaufanie, by później – często z zamiłowaniem, pozowały po kilkanaście czy kilkadziesiąt minut.
  Szeroki kadr pozwolił oddać klimat i szczególny charakter tych wszystkich cudownych miejsc. Pan Konrad z niezwykłym zaangażowaniem przekonywał nas wszystkich do tego, by każdego dnia zrobić choć mały krok w kierunku ochrony przyrody. Bo tylko wtedy będziemy mieli szansę, za rok, za dwa, lub dziesięć lat, nadal podziwiać piękno podwodnego świata. I tylko wtedy przetrwa on w swoim pięknie i uroku dla kolejnych pokoleń.
  W podziękowaniu za cenną lekcję i poświęcony nam czas, dzieci wręczyły piękne, morskie laurki. Serdecznie dziękujemy.
  Zapraszamy do oglądania zdjęć.