• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Pasowanie na „Przedszkolaka” w „Maleństwach”

  Drodzy Rodzice!
  W czwartek 20 października 2022 roku, w naszym przedszkolu, odbyła się ważna uroczystość. „Maleństwa”, czyli grupa najmłodszych dzieci Kubusiowego Przedszkola, zostały pasowane na przedszkolaka. W wydarzeniu wzięli oczywiście udział szczególni Goście czyli Rodzice, Dziadkowie i rodzeństwo naszych Milusińskich. Podczas całej uroczystości towarzyszyła nam niezastąpiona pani Agnieszka, która jak zawsze pięknie akompaniowała naszym dzielnym przedszkolakom na pianinie. „Maleństwa” zaprezentowały część artystyczną, w której między innymi znalazły się piosenki inscenizowane ruchem, wiersze, czy gra na grzechotkach i kamieniach. Dzieci złożyły również przysięgę o następującej treści:
  – co dzień rano buzię mieć zawsze roześmianą,
  – nie płakać, nie szlochać i panie mocno kochać,
  – zabawki szanować i dookoła wszystko porządkować,
  – choć jesteśmy jeszcze mali, zgodnie się bawić w sali.
  Wiemy, że każdy przedszkolak będzie starał się ze wszystkich sił, aby wypowiedziane słowa, przypieczętowane słynnym „przyrzekamy”, faktycznie znalazły swój oddźwięk w codzienności. Swoją przysięgę z dumą złożyli również Rodzice, którzy głośno i wyraźnie wypowiedzieli następujące słowa: „- Ja- Rodzic najlepszego Dziecka na Świecie, uroczyście przyrzekam, że będę wspierał moje Maleństwo w stawaniu się coraz mądrzejszym, zaradniejszym i szczęśliwszym człowiekiem. Wiem, że posyłając moje dziecko do przedszkola, podjąłem najlepszą decyzję.” To zaledwie dwa zdania, a ile w nich treści. Dobra i zgodna współpraca między Rodzicami, a przedszkolem to klucz do harmonijnego rozwoju dziecka. Dziękujemy kochani Rodzice za zaufanie jakim nas obdarzacie, oddając nam pod opiekę swój największy Skarb.
  Po słowach przysięgi, każde dziecko zostało oficjalnie pasowane ogonkiem Kłapouchego i poczęstowane przysmakiem Kubusia Puchatka czyli miodem. Zwieńczeniem całej uroczystości było wręczenie przez Panią Dyrektor upominków przygotowanych dla naszych wspaniałych Przedszkolaków.
  Występy przed większym gronem widzów nie należą do łatwych, a „Maleństwa” bardzo dobrze poradziły sobie „na scenie”, mimo, że był to Ich debiut. Panie są wzruszone i bardzo dumne, a uśmiech sam pojawia się na ich twarzach na myśl o kolejnych miesiącach wspólnej pracy i zabawy z tak wspaniałymi dziećmi.
  Zapraszam do oglądania ZDJĘĆ oraz FILMU.
  Pozdrawiam serdecznie, Aleksandra Klimek