• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Marzec w ,,Tygryskach”

  Drodzy Rodzice!

  W minionych dwóch tygodniach nasze zajęcia dotyczyły różnych tematów związanych z naszą Planetą Ziemią. Dowiedzieliśmy się gdzie mieszka panda, udaliśmy się do Kenii – słonecznej krainy słoni, odbyliśmy wizytę na Antarktydzie. Podróż w przestrzeń kosmiczną ułatwiły nam licznie zgromadzone książki o tej tematyce, które przyniosły „Tygryski” ze swoich domowych biblioteczek. Każdy miał możliwość oglądania i czytania. Dziękujemy Antosiowi za przyniesienie ruchomego modelu układu słonecznego, na który reszta grupy chętnie spoglądała i zadawała pytania dotyczące poszczególnych planet. Zwieńczeniem tematyki dotyczącej kosmosu była możliwość wykonania swojej własnej, małej galaktyki zamkniętej w słoiku. W przeprowadzonych zajęciach mieliśmy na celu rozbudzić ciekawość i zainteresowania otaczającym światem oraz rozwijać ciekawość poznawczą i chęci odkrywania tajemnic przyrody poprzez eksperymentowanie. W dalszym ciągu kształtowaliśmy umiejętności opowiadania o wytworach własnej pracy, formułowania pytań i odpowiedzi na nie, zwracaliśmy uwagę na wypowiadanie się pełnymi zdaniami. Kształciliśmy umiejętność rozpoznawania i nazywania liter.

  Zapraszamy do obejrzenia ZDJĘĆ z zajęć.

  DRODZY RODZICE, KOCHANE DZIECI!

  W tej trudnej dla każdego z nas sytuacji, jaka panuje w naszej ojczyźnie jak i na całym świecie łączymy się z wami pozytywnym myśleniem. Najlepszym i jedynym rozwiązaniem jest zostanie w swoich domach, spędzeniem tego czasu w miłej i rodzinnej atmosferze. Dzieci potrzebują teraz naszej uwagi, ciężko im wytłumaczyć, dlaczego nie można iść do koleżanki z grupy czy kuzyna/ki, na zatłoczony plac zabaw, do kina, sklepu czy sali zabaw. Dlatego też pojawia się wiele propozycji na to jak ten czas w domu można w efektywny sposób zorganizować. Rodzinne gry, gry planszowe, kalambury, rodzinne gotowanie i wiele innych. DIY – zajęcia „zrób to sam” to propozycje dla bardziej aktywnych dzieci (wyciszają) i małych artystów. Możecie lepić z masy solnej, plasteliny, malować farbami, kredkami, rękami, robić wycinanki z papieru kolorowego i wiele innych. Generalnie do takich zabaw możecie wykorzystać mnóstwo rzeczy, które są w domu. Np. Makaron będzie idealny na biżuterię, a papierowe talerzyki czy opakowania po jajkach mogą zamienić się w stworki, kartonowe pudełka w domki, autka, robota i co jeszcze tylko wyobraźnia wam podpowie. Możecie w dowolnej technice stworzyć panią wiosnę, albo ulubioną postać z bajki waszego dziecka!

  Dla naszych „Tygrysków”, które w większości przygotowują się do pójścia do szkoły mamy kilka propozycji. Poniżej wklejamy odnośniki do stron, na których jest wszystko przystępnie opisane z możliwością pobrania materiałów i zobaczeniem zdjęć. Ćwiczenie np. Sprawności rąk. Po co to dzieciom? Ćwiczy to mięśnie dłoni, utrwala prawidłowy chwyt, przygotowuje do nauki pisania. Karty pracy, które usprawniają naukę pisania literek. Zabawy z sylabami, które można wykorzystać na wiele sposobów. Kolorowanki z kodowaniem to również świetny pomysł na organizowanie czasu dziecku jak również na naukę logicznego myślenia i rozpoznawania liter i cyfr. Prosimy o zapoznanie się z propozycjami.

  1. Http://bystredziecko.pl/nauka-pisania-dla-dzieci-szablony-z-tradycyjna-czcionka/?fbclid=iwar3g6gidw0hqjba5vptxriifhh-c3bcrdhqkllmun1noox7q-pupcrjpokg

  2. Http://przedszkolezpomyslem.pl/?p=885&fbclid=iwar3rkh1ef-locqsoqaynatkk9lpiwmxvfdjvwpc5t_jvqsnrynfroegpuhu

  3. Http://kusiatka.blogspot.com/2019/12/kodowanie-zestawienie-pliki-do-pobrania.html

  Poniżej można zobaczyć ZDJĘCIA z ćwiczeniami, które odnoszą się do ćwiczenia sprawności rąk.

  Teraz jest czas na wszystko to, na co zwykle nie mieliśmy czasu. Wykorzystajcie go w prawidłowy sposób. To czas, żeby zadbać o zdrowie nasze i naszych bliskich. Nie lekceważmy tego! Spoczywa na nas ogromna odpowiedzialność, jeśli nie musicie nie wychodźcie z domu.

  Pozdrawiamy was ze swoich domów ciepło i patrzymy z optymizmem w przyszłość. Liczymy na to, że spotkamy się z wami i naszymi „Tygryskami” już niedługo w naszym ulubionym przedszkolu.

  Życzymy wytrwałości i dużo zdrowia!

  Asia Duda i Asia Legierska