• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  ,,Maleństwa” podróżują po świecie

  Drodzy Rodzice!

  W tym tygodniu podróżowaliśmy po świecie! Uczyliśmy się o kontynentach i naszej kuli ziemskiej. Poznaliśmy różne kultury, stroje narodowe i zwierzęta mieszkające w Afryce, Ameryce Północnej oraz Południowej, Australii, Azji, na Antarktydzie oraz w Europie – gdzie mieszkamy. Przygotowywaliśmy się do podróży, rozmawialiśmy o tym, co musimy zapakować na wyjazd w góry, do lasu lub nad wodę. Maleństwa wykonały przepiękne prace plastyczne: walizkę, którą dzieci pokolorowały oraz następnie spakowały, wklejając wybrane przez siebie ubrania i rzeczy.

  Codziennie po śniadaniu rozmawialiśmy o pogodzie, aktualizując nasz kalendarz. Uczyliśmy się dni tygodnia, miesięcy i pór roku. Dzieci z zaangażowaniem obserwowały panujące warunki atmosferyczne. Na gimnastyce i rytmice Maleństwa z radością brały udział w zajęciach. W czwartek odbyły się grupowe zajęcia logopedyczne, na których przedszkolaki karmiły jednorożca lodami, jednocześnie ćwicząc buzię. W piątek na języku francuskim Maleństwa powtórzyły rodzinę na paluszkach oraz pojazdy.

  Żeby wspomóc rozwój emocjonalny dzieci, dzięki uprzejmości jednego z rodziców czytaliśmy książkę: „Feluś i Gucio idą do przedszkola” napisaną przez Katarzynę Kozłowską. Jest to opowieść o chłopcu, który zmaga się z emocjami takimi jak: tęsknota, smutek, złość oraz radością i ekscytacją. Maleństwa z zaciekawieniem słuchały przygód i rozmawiały o różnych sytuacjach w grupie. W tym tygodniu gościmy w Grupie Panią Anię, która chętnie się z nami bawi i uczy Maleństwa nowych piosenek. Wspólnie ćwiczyliśmy zaimki miejsca, kładąc klocki na, pod, za, nad, przed lub obok krzesła.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

  Pozdrawiamy serdecznie, Elżbieta Kondrot i Pani Ania