• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Literackie spotkania dzieci z uczniami Zespołu Szkół Nr 6 w Tychach

  Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,
  który puste życie napełnia światłem,
  a puste serca wzruszeniem.”

  Przedszkole Niepubliczne ,,Kubusia Puchatka” w Tychach, wraz z Zespołem Szkół nr 6 w Tychach, realizuje założenia Ogólnopolskiego Programu ,,PoczytajMy”.

  Celem jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci, najwrażliwszych odbiorców literackiego słowa. To także pobudzanie kreatywnego myślenia i wskazywanie alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu. Wolontariusze zachęcają do aktywnego czytania, omawiając niezwykłe przygody bohaterów. Wspólnie z przedszkolakami tworzą hierarchie wartości moralnych oraz budują postawy etyczne.

  W czasie literackich spotkań wykorzystywano bajki i baśnie, znajdujące się w przedszkolnych biblioteczkach. Często to najmłodsi czytelnicy wybierali kolejną lekturę.

  Wolontariusze, w czasie pandemii, nie zaprzestali literackich misji. Tęsknota za żywym słowem, skłoniła ich do przygotowania autorskich projektów, które zaprezentowano koordynatorom programu ,,PoczytajMy”. Za tworzenie czytelniczego pomostu między dziećmi i młodzieżą nagrodzono Przedszkole Niepubliczne ,, Kubusia Puchatka” w Tychach czterema epickimi utworami.

  Mamy nadzieję, iż po feriach nasze spotkania zostaną wznowione. …a gdyby pandemia nie chciała nas opuścić, to alternatywę stanowi IT.

  Agnieszka Betleja