• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Lato w „Pszczółkach”

  Drodzy Rodzice!
  Dwa pierwsze tygodnie lipca upłynęły nam na poznawaniu wielu nowych zabaw, gier, a także rozwijaniu sprawności fizycznej, plastycznej i myślenia kreatywnego. Dzieci spędzały dużo czasu na świeżym powietrzu, korzystając z natrysków i biorąc udział w gimnastyce z Panem Jackiem. Ćwiczyliśmy również koncentrację i precyzję, układając puzzle i grając w domino. „Pszczółki” codziennie wykonywały prace plastyczne, tworzyliśmy między innymi: zachód słońca, latawce, delfiny i pawie technikami mieszanymi oraz różne formy z piasku kinetycznego.
  Wakacje to czas zabawy, swobody, radości, trzeba jednak pamiętać o bezpieczeństwie. Dzieci opowiadały co należy, a czego nie wolno robić podczas wyjazdu, na przykład nad morze, jezioro, w góry. Przypominaliśmy sobie także o numerach alarmowych i rozmawialiśmy o zawodzie ratownika wodnego.
  14 lipca wybraliśmy się do Mediateki. Dzieci obejrzały „Psi Patrol” i pokolorowały postaci z bajki. Bawiły się pudełkiem sensorycznym, zgadując jakich przedmiotów dotykają oraz przejrzały ciekawe pozycje książkowe, takie jak książka 3D, najdłuższa, rozkładana książka, przestrzenne książki o kosmosie.
  16 lipca urodziny obchodziła Pani Ania, której głośno zaśpiewaliśmy sto lat i życzyliśmy wszystkiego najlepszego i żeby zawsze była tak wesoła i pełna energii.
  Zapraszam do oglądania zdjęć.
  Pozdrawiam serdecznie, Magdalena Kołodziejczyk