• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Koniec stycznia w „Maleństwach”

  Drodzy Rodzice!
  W ostatnim tygodniu stycznia „Maleństwa” przyglądały się z bliska urokom zimy. Poznawaliśmy sposoby jak dbać o swoje zdrowie podczas tej wyjątkowej pory roku.
  Wybraliśmy się na spacer do ogrodu, rozpoznawaliśmy zimowe zjawiska pogodowe, układaliśmy obrazki związane z zimą według sekwencji czasowej. Poznaliśmy zwyczaje ptaków zimujących w Polsce – starając się zrozumieć potrzebę dokarmiania  ptaków i zwierząt leśnych w okresie zimowym. Utrwalaliśmy pojęcia: duży, średni, mały – tworząc z wyciętych kół bałwanka, którego sylwetę dekorowaliśmy według wzoru. Przeliczaliśmy elementy w aspekcie kardynalnym i porządkowym liczby. Na prośbę dzieci zgłębiliśmy kilka ciekawostek z życia dinozaurów. Rozwijaliśmy twórczą wyobraźnię i motorykę małą tworząc polarnego misia z papierowego talerzyka.
  Na koniec tygodnia -jak co piątek, z wielką przyjemnością uczestniczyliśmy w zajęciach z gimnastyki ogólnorozwojowej, zwiększając świadomość ciała i jego możliwości na wielkim, dmuchanym materacu! I tak, kolejny miesiąc minął nam w mgnieniu oka.
  Zapraszam do oglądania zdjęć.
  Pozdrawiam serdecznie, Beata Szymura