• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  ,,Kangurki” poznają swoją Ojczyznę – 2019-11-08

  Drodzy Rodzice!
  Kolejny tydzień w naszej ,,Kangurkowej” grupie już za nami. Tematyka jaką poruszyliśmy dotyczyła naszej Ojczyzny. W związku ze zbliżającą się rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości skupiliśmy się na działaniach edukacyjnych związanych z upamiętnieniem tak ważnej dla każdego Polaka daty. Zajęcia dotyczyły symboli narodowych i piękna naszego kraju, poznaliśmy ciekawe miejsca w Polsce.  ,,Kangurki” poznały najważniejsze Polskie legendy dotyczące Krakowa, Warszawy oraz Gdańska. Wykonaliśmy pracę plastyczną, w której dominowały barwy biało – czerwone. Zakończeniem tygodnia była uroczysta akademia z okazji Narodowego Dnia Niepodległości, podczas której przedszkolaki miały okazję przedstawić krótki występ artystyczny, do którego z wielkim zaangażowaniem i radością się przygotowywały. Kochani Rodzice, serdecznie dziękuje za piękne i wzorowe przygotowanie dzieci, do tego ważnego dla nas dnia.
  Ostatni czas obfitował w wiele ciekawych zajęć i przygód. W poniedziałek 4 listopada wybraliśmy się do Teatru Małego w Tychach na przedstawienie pt. ,,Shrek”.
  Gdy tylko dopisywała pogoda spędzaliśmy wesoło czas podczas zabaw i spacerów na świeżym powietrzu.
  ,,Kangurki” bardzo lubią zajęcia plastyczne, dlatego każdego dnia wykonujemy karty pracy, kolorujemy, wycinamy, kleimy, wydzieramy oraz robimy piękne prace z plasteliny. Wykonywanie prac plastycznych rozwija wyobraźnię dziecka, twórczą aktywność, a także rozwija umiejętność posługiwania się wzbogaconymi technikami plastycznymi. A przede wszystkim sprawia dzieciom wiele radości.
  W ostatnim czasie świętowaliśmy urodzinki Juleczki. Naszej solenizantce jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego, uśmiechu i radości każdego dnia!
  Zapraszam do obejrzenia ZDJĘĆ.
  Pozdrawiam, Dominika Biolik.