• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Jasełka w Teatrze Małym w Tychach

  ,,Nadziei blask aż po nieba kres
  Wigilii czas, płonie światłem świec.
  Poprzez ciszy mgłę z dala słychać śpiew,
  dziś wszystkim z nas
  Bóg narodzi się.”

  Drodzy Rodzice!
  Za nami wyjątkowe wydarzenie. 19 grudnia 2019 r. jak co roku o tej porze mieliśmy okazję spotkać się w Teatrze Małym w Tychach i obejrzeć występy artystyczne naszych dzielnych przedszkolaków. Dzieci postanowiły zrobić swoim widzom niespodziankę i wprowadzić wszystkich w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Mali aktorzy we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle bożonarodzeniowej dekoracji. Każda z grup przygotowała coś wyjątkowego i niepowtarzalnego. ,,Maleństwa” w strojach białych owieczek zatańczyły i swoim uśmiechem rozczuliły niejedno serce. ,,Pszczółki” wyglądające jak prawdziwe elfy przeniosły nas do krainy marzeń. ,,Kubusie” przy świątecznych melodiach, w strojach małych Mikołajków wywołały uśmiech na naszych buziach. Dzięki ,,Kangurkom”, które przedstawiły obraz rodziny wraz z aniołkami mogliśmy uwierzyć, że w ten świąteczny czas spełniają się wszystkie marzenia. ..Króliczki” pokazały, że przygotowania do świąt, nie muszą być nudne, a mogą być radosne i wesołe. ,,Tygryski” tańcem opowiedziały nam o magicznym czasie przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia oraz o nadziei, która temu towarzyszy. Wszystkie dzieci przygotowywały się do tego wyjątkowego wydarzenia bardzo długo i z ogromnym zaangażowaniem. A skupienie i radość, które z tego płynęły mogliśmy podziwiać podczas występów naszych małych aktorów, wokalistów i tancerzy.
  Niewątpliwie okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych.
  Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, za przepiękne występy, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni.
  Wielkie podziękowania należą się Pani Agnieszce, która swoją grą na pianinie uświetniła całe przedstawienie. Pani Basi i Pani Monice, których piękny głos przeniósł nas w krainę kolęd. Dziękujemy naszym absolwentom, Łukaszowi i Hani, za cudowną grę na skrzypcach oraz przedstawienie nam swoich zdolności wokalnych. Pani Monice Sz. dziękujemy za niesamowite efekty świetlne. Całej ekipie Teatru Małego na czele z Panem Dyrektorem Pawłem Drzewieckim dziękujemy za możliwość zaprezentowania talentów dziecięcych. Ogromne podziękowania należą się również Wam, Drodzy Rodzice, za pomoc w przygotowaniu dzieci, zaangażowanie, owocną współpracę oraz każdy uśmiech i łzę wzruszenia.
  Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz wzmacniają serdeczne relacje między nami.
  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć poszczególnych grup: