• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Informacje dotyczące powrotu dziecka do przedszkola

  Drodzy Rodzice!

  Niżej podajemy podstawowe informacje dotyczące powrotu dziecka do przedszkola.

  Co powinien wiedzieć rodzic przed posłaniem dziecka do przedszkola?
  Najważniejsze jest to, aby dziecko było zdrowe – bez objawów chorobowych. To stała zasada, o której zawsze należy pamiętać.
  Przypomnij swojemu dziecku podstawowe zasady higieny. Zwróć uwagę na:  niepodawanie ręki na powitanie, unikanie dotykania oczu, nosa i ust, mycie rąk, zasłanianie ust i nosa przy kichaniu czy kasłaniu. Pamiętaj, że Ty także powinieneś je stosować. Twoje dziecko uczy się przez obserwację.  
  Wytłumacz również dziecku, aby nie zabierało do przedszkola niepotrzebnych przedmiotów czy zabawek.

  Kiedy i komu muszę zgłosić, że moje dziecko przyjdzie do przedszkola?
  Jeśli chcesz przyprowadzić dziecko do przedszkola, powiadom o tym dyrektora placówki. To dyrektor określi szczegółowe rozwiązania w zakresie przyjęcia do przedszkola.

  Jak moje dziecko musi być przygotowane do przyjścia do przedszkola?
  Jeśli Twoje dziecko ukończyło 4 lata, musisz zapewnić mu indywidualną osłonę ust i nosa w drodze do i z przedszkola.
  Przypomnij dziecku podstawowe zasady higieny takie jak: niepodawanie ręki na powitanie, unikanie dotykania oczu, nosa i ust, mycie rąk, zasłanianie ust i nosa przy kichaniu czy kasłaniu. Powiedz dziecku, że jego ulubione zabawki powinny zostać w domu.

  Czy muszę zapewnić mojemu dziecku maseczkę?
  Tylko w drodze do przedszkola i z powrotem, jeśli Twoje dziecko ukończyło 4. rok życia. Może to być także inna forma indywidualnej osłony nosa i ust.
  Ważne! W przedszkolu nie ma obowiązku zakrywania ust i nosa, zarówno przez dzieci, jak i nauczycieli. Nie ma jednak przeszkód, aby korzystać z takiej formy zabezpieczenia.
  Pamiętaj jednak, że rodzice i opiekunowie muszą zabezpieczyć się w środki ochrony osobistej zarówno podczas odprowadzania i odbierania dzieci, jak również przebywania w budynku przedszkola.

  Czy moje dziecko otrzyma posiłek podczas pobytu w przedszkolu?
  Tak. Przedszkole podczas prowadzenia zajęć zapewnia dzieciom posiłki.

  Czy wydawanie i spożywanie posiłków będzie bezpieczne?
  Tak. Przygotowanie posiłków odbywać się będzie z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa.

  Jak w przedszkolu będzie przestrzegane bezpieczeństwo sanitarne?
  Nasza placówka jest wyposażona w podstawowe środki higieny osobistej oraz płyn do dezynfekcji umieszczony przy wejściu do budynku.
  Każda grupa dzieci będzie przebywać w wyznaczonej sali. Są z niej usunięte przedmioty i sprzęty, których nie można skutecznie dezynfekować, jak np. pluszowe zabawki. Stoliki i krzesełka w sali będą dezynfekowane po zjedzeniu posiłku przez każdą grupę dzieci.

  Jakie zajęcia będzie miało moje dziecko w przedszkolu?
  Zdecyduje o tym dyrektor placówki, mając na względzie wytyczne sanitarne. W czasie pobytu w przedszkolu dziecko będzie przebywać w miarę możliwości w mniejszej grupie, w jednej sali. Dziecko będzie mogło się bawić zabawkami, które można dezynfekować. Nauczyciel zapewni przede wszystkim opiekę, ale może także organizować zabawy, zajęcia dydaktyczne. Dziecko będzie mogło korzystać z przedszkolnego placu zabaw, zapewniamy, że dostępne na nim urządzenia będą dezynfekowane. Dzieci nie będą wychodziły na spacery czy wycieczki poza teren placówki.

  W razie pytań prosimy o kontakt, służymy pomocą.
  Pozdrawiamy serdecznie.