• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Dzień Przedszkolaka w „Tygryskach”

  Drodzy Rodzice!
  Ubiegły tydzień rozpoczęliśmy od radosnego dnia. W poniedziałek świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W tym dniu wszystkie dzieci otrzymały słodkie upominki, ordery super przedszkolaka i pięknie prezentowały się w „kubusiowych koszulkach”. Dzień rozpoczęliśmy od wspólnej zabawy z grupą „Króliczki”. Tańczyliśmy z balonami, przeprowadziliśmy wiele zabaw ruchowych. Zwieńczeniem zabawy było wykonanie wspólnego plakatu.
  We wtorek udaliśmy się na pierwszą lekcję nauki pływania. Dzieci z uwagą słuchały Pań instruktorek a po zakończonych zajęciach było wiele pozytywnych emocji. Z uśmiechami na twarzach wróciliśmy do przedszkola na lekcje robotyki oraz zajęcia teatralne.
  Blok tematyczny minionego tygodnia dotyczył tajemnic Ziemi. „Tygryski” utrwaliły nazwy planet, wiedzą, że Ziemia jest 3 planetą od Słońca. Zaśpiewały znaną z ubiegłego roku piosenkę pt. „W Układzie Słonecznym”. Poruszyliśmy temat czterech żywiołów: wody, ognia, ziemi i powietrza. Podczas wspólnych rozmów, dzieci wypowiadały się pełnymi zdaniami jak ważne są dla naszej planety i życia wszystkich ludzi oraz jak bardzo, każdy z nich potrafi być niebezpieczny. W efekcie, powstała praca plastyczna „Latawiec żywiołów”. Dzieci precyzyjnie wyklejały kontury latawca według kolorów każdego z żywiołów.
  „Tygryski” zapoznały się z kolejną literą, „T”, „t”, dokonując jej syntezy i analizy wyrazowej. Podawały wiele słów rozpoczynających się od poznawanej litery, wyszukiwały ją w prostych tekstach oraz podejmowały próbę jej kreślenia w swoich książkach. Wszystkie te czynności pomagają dziecku w przygotowaniu się do czytania pojedynczych wyrazów, a w późniejszym czasie, całych zdań.
  W piątek zajęcia z dziećmi przeprowadziła Pani Ola – praktykantka, która towarzyszyła nam przez prawie cały tydzień, i którą dzieci bardzo polubiły. Przedszkolaki poznały życie dinozaurów. Klasyfikowały je ze względu na sposób poruszania się i środowisko przyrodnicze w jakim żyły. Każdy przedszkolak na zakończenie zajęć wykonał swojego papierowego dinozaura.
  Jak co tydzień w piątek, odbyły się zajęcia z gimnastyki ogólnorozwojowej z Panem Jackiem. Przez udział w nich, dzieci nabierają świadomości swojego ciała, wykonują trudniejsze ćwiczenia i są zadowolone ze swoich postępów. Na zakończenie tygodnia odwiedziła nas Pani z biblioteki, które przeczytała „Tygryskom” ciekawe książki. To było bardzo miłe spotkanie, które pozostanie na długo w pamięci dzieci.
  Zapraszamy do oglądania zdjęć.
  Pozdrawiamy serdecznie, Joanna Duda i Danuta Wieczorek