• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Zima, zima, mroźna zima w „Maleństwach”

  Drodzy Rodzice!  
  Tematem zajęć w grupie „Maleństw” w minionym tygodniu była piękna pora roku – zima. „Maleństwa” uczyły się o tym, jakie są pory roku i co możemy robić zimą. Dzieci opisywały ilustracje i potrafiły wskazać te związane z zimą. „Maleństwa” uważnie słuchały wiersza L. J. Kerna pt. „Śnieg” i wspólnie zastanawiały się jak wyglądałby świat, gdyby śnieg nie był biały, ale miał inny kolor. Na kolejnych zajęciach „Maleństwa”, oglądając postać bałwanka, wymieniały i wskazywały elementy, z których się składa. Dzieci poznawały także ciekawostki o zwierzętach zimą. Dowiedziały się, że musimy pomagać zwierzętom dokarmiając je. „Maleństwa” wspólnie szukały odpowiedzi na pytanie: Co jest niezbędne, żeby przetrwać zimę w zdrowiu? Dzieci rozmawiały o prawidłowym, bogatym w warzywa i owoce odżywianiu, piciu wody i ciepłych rozgrzewających herbat, właściwym ubieraniu się oraz bezpiecznych zabawach na śniegu. W „Maleństwach” nie zabrakło również zabawa ruchowych, w których dzieci chętnie brały udział. Dzieci bawiły się w „wirujące śnieżynki” oraz w zabawę „figury na lodzie”, zachowując zasady bezpieczeństwa podczas zabaw. Maluszki ćwiczyły także motorykę małą rysując po śladzie i kolorując. W tym tygodniu „Maleństwa” wykonały samodzielnie pracę plastyczną pt. „Zimujące ptaki”, którą można podziwiać na wejściu do naszego przedszkola. 
  „Maleństwa” jak zawsze chętnie brały udział w zajęciach z rytmiki z panią Agnieszką, a także uczyły się nowych piosenek na języku angielskim i francuskim. Natomiast na zajęciach z gimnastyki ogólnorozwojowej z Panem Szymonem, którą bardzo lubią, wykonywały starannie wszystkie proponowane ćwiczenia.  
  W ubiegłym tygodniu świętowaliśmy urodzinki naszej Hani D. Życzymy Ci dużo zdrowia, radości i spełnienia wszystkich marzeń. 
  W związku z rozpoczętymi feriami zimowymi, wszystkim dzieciom życzymy spokojnego wypoczynku, wielu powodów do radości i bezpiecznego powrotu do przedszkola. 
  Serdecznie zapraszamy do oglądania ZDJĘĆ.