• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Zajęcia z ceramiki – przygotowania do Dnia Babci i Dziadka w „Pszczółkach”

  Drodzy Rodzice!
  Za nami wyjątkowy tydzień, w którym „Pszczółki” rozmawiały o swoich ukochanych Babciach i Dziadkach. Wspólnie oglądaliśmy ilustracje przedstawiające babcie i dziadków oraz ich wnuczęta w różnych sytuacjach. Na początku przypomnieliśmy sobie kiedy obchodzimy Dzień Babci i Dziadka. Była to także okazja do utrwalenia nazw miesięcy, tygodni i pór rok. Następnie dzieci wysłuchały wiersza Ireny Kopeć pt. „Mój dziadziuś”. „Pszczółki” powiedziały jakie imiona noszą ich dziadkowie oraz w jaki sposób spędzają z Nimi czas. „Przedszkolaki w większości mówiły, że lubią chodzić z dziadkami na spacery, grać w różne gry oraz rysować. „Pszczółki” opowiedziały także o tym, jakie przysmaki przygotowane przez babcię lub dziadka lubią najbardziej. Dzieci rozmawiały również o tym, jak możemy pomagać dziadkom. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że pomaganie to dobra rzecz i każdy przedszkolak wie, że dobro powraca. Mówiliśmy o tym, że naszym dziadkom należy służyć pomocą w różnych sytuacjach, na przykład, podczas sprzątania. Najważniejsza jest jednak pamięć o Nich, nie tylko od święta, ale także na co dzień. Bawiliśmy się w zabawę „kolorowe rękawiczki dla babci”, przez którą dzieci utrwaliły pojęcie „para” i rozwijały swoją spostrzegawczość. Nie zabrakło także zabaw ruchowych, w których „Pszczółki” brały udział. Jedną z nich była zabawa z elementami marszu i bieg „Kulig z babcią i dziadkiem”. W minionym tygodniu, we wtorek „Pszczółki” brały udział w zajęciach z ceramiki z wykorzystaniem gliny, z której dzieci wykonały piękne upominki na Dzień Babci i Dziadka. Wszystkim dzieciom sprawiło wiele radości bawienie się gliną, posługiwanie się wałkiem i tworzenie niespodzianki dla Dziadków. Wszystkie prace były bardzo ciekawe. Dzieci wykonały również pracę plastyczną z elementami origami, pt. „Portret Babci i Dziadka”. Każda praca była inna, ciekawa i bardzo pomysłowa. „Pszczółki” dzielnie przygotowują się do występu z okazji Dnia Babci i Dziadka, ćwicząc piosenki i wiersze.
  „Pszczółki” jak co tydzień z niecierpliwością czekały na zajęcia z gimnastyki ogólnorozwojowej z panem Szymonem. Dzieci bardzo lubią wszystkie ćwiczenia ruchowe, podczas których rozpiera Ich energia i radość. Natomiast podczas zabaw dowolnych chętnie rysują, wycinają, lepią z plasteliny oraz układają klocki.
  W tym tygodniu byliśmy również na zimowym spacerze i mamy nadzieję, że uda nam się skorzystać ze śniegu. W tym miejscu proszę by przedszkolaki były zaopatrzone w ocieplane spodnie i rękawiczki w razie ewentualnych zabaw na śniegu, jeśli warunki atmosferyczne na to pozwolą.
  Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich Święta składamy najserdeczniejsze życzenia. Dzieciom, które wyjechały na ferie, udanej, bezpiecznej zabawy, dużo radości i śniegu.
  Zapraszam do oglądania ZDJĘĆ z ubiegłego tygodnia.
  Pozdrawiam serdecznie, Magdalena Działoszyńska