• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Wyjątkowe smaki lata w „Tygryskach”

  Drodzy Rodzice!
  Ubiegły tydzień w naszej grupie upłynął w miłej i radosnej atmosferze. Poznawaliśmy smaki świata. Na planszach edukacyjnych dzieci zobaczyły owoce tropikalne takie jak: ananas, kokos, liczi, awokado. Miały też możliwość dotknięcia i powąchania ich, a chętne dzieci mogły spróbować jak smakuje mango oraz mleczko kokosowe. „Tygryski” wiedzą doskonale co trzeba jeść i co trzeba robić by być zdrowym. Omawialiśmy piramidę żywienia, z której wynika, że oprócz podstawowych produktów spożywczych takich jak owoce, warzywa, nabiał czy węglowodany ważna jest ilość wypijanej wody a także ruch. Na podstawie dyskusji, która wywiązała się pomiędzy dziećmi, ustaliliśmy, że nawet najzdrowiej odżywiający się człowiek, a siedzący cały dzień przed telewizorem czy komputerem może poważnie chorować ( chory kręgosłup, gorszy wzrok, otyłość ).
  Cały tydzień zamknęliśmy tematem „Zdrowie na talerzu”. Z przygotowanych warzyw, wędlin, nabiału oraz chleba przy pomocy foremek, dzieci samodzielnie wykonywały swoje mini kanapeczki, które później degustowały. Podsumowaniem tematu była praca polisensoryczna. Dzieci poruszając się w rytm muzyki, słuchając tekstu piosenki pt. „Wiosenna łąka”, autorstwa Pani Agnieszki, chodziły wokół stolików i dorysowywały kolejne elementy pracy. Na koniec, pracując w zespołach, każda grupa według własnego pomysłu doklejała kółka tworząc z nich: biedronki, motylki, gąsienice, pszczółki …
  W czwartek mieliśmy okazję obserwować na niebie niezwykłe zjawisko, które zdarza się raz na kilka lub kilkanaście lat. Było to częściowe zaćmienie słońca. Wcześniej przygotowaliśmy się do tego niezwykłego wydarzenia, słuchając i obserwując transmisję live, którą prowadził Pan Karol Wójcicki – pasjonat nocnego nieba, popularyzator astronomii w Polsce, na stałe związany z Centrum Nauki Kopernika w Warszawie, autor bloga „Z głową w gwiazdach”, który opowiedział dzieciom o nadchodzącym wydarzeniu. Pomimo chmur udało się nam dostrzec częściowe zaćmienie poprzez maski spawalnicze.
  Korzystaliśmy również z pięknej pogody i wychodziliśmy do przedszkolnego ogrodu.
  Zapraszamy do oglądania zdjęć.
  Pozdrawiamy serdecznie, Joanna Duda i Danuta Wieczorek