• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Wesoły czas w „Tygryskach”

  Drodzy Rodzice!
  Ostatnie dwa tygodnie w grupie „Tygryski” były bardzo pracowite. Poruszyliśmy wiele tematów związanych z blokiem tematycznym „Wiosenne barwy i dźwięki”. Rozmawialiśmy o wiośnie, ale tej późnej kiedy to wszystko już zakwitło, zrobiło się zielono , a w przyrodzie pojawiły się już młode zwierząt.
  „Tygryski” dowiedziały się, że ptaki już uwiły gniazda, świat rozradował się świergotem, gwizdem, śpiewem i gruchaniem oraz klekotem. Kolorami, zapachami zaszalały maki, dzwonki, bzy, konwalie i peonie wabiąc pszczoły i biedronki. W trawie ślimak się przemieszcza, tupią jeże, miauczą koty, do kumkania rwą się żaby – wiosną tyle jest roboty!
  Dzieci przeglądały w tym temacie wiele książek i planszy dydaktycznych, które przedstawiają „tajemnicze przemiany zwierząt” np. gąsienicy, ślimaka, żaby czy bociana. Podsumowaniem tej tematyki była praca plastyczna pt. „Wiosna w stawie”, która pozwoliła dzieciom doskonalić technikę wycinania i wydzierania oraz prawidłowego korzystania z kleju.
  Poznaliśmy również kolejną literę „Ł”, „ł”. Dzięki temu, że dzieci znają już większą część liter mogą czytać bardziej rozbudowane teksty.
  W Dniu Matki, odwiedziła nas córka Pani Dyrektor i Pana Konrada, Pani Kamilla Baar. Opowiedziała dzieciom o swojej pracy i chętnie odpowiadała na kierowane do niej pytania.
  Kolejny tydzień to tematy związane z rodziną. Cały cykl nosił tytuł „W rodzinnym kręgu”. Rozważania na temat rodziny rozpoczęłyśmy cytatem: „Bycie rodziną oznacza, że jesteś częścią czegoś pięknego. Oznacza, to że kochasz i będziesz kochany przez resztę swojego życia”. W trakcie rozmów z dziećmi, wysłuchanych opowiadań i wierszy starałyśmy się przekazać dzieciom bardzo ważną wiedzę. Mianowicie, taką że choć każda rodzina jest inna, że choć nie zawsze mieszka w jednym domu to każde dziecko powinno czuć się bezpieczne i kochane najbardziej na świecie przez swoich rodziców. Dzieci ucząc się budować pełne zdania, opowiadały nam o swoich rodzicach, zawodach które wykonują. W tym miejscu był czas na to, by dzieci nauczyły się szacunku do każdej pracy. Bo każda praca jest komuś potrzebna. Przedszkolaki uczyły się też szacunku do wszystkich członków rodziny – do seniorów, rodziców ale też do rodzeństwa.
  W środę, 1 czerwca obchodziliśmy Dzień Dziecka. Był to miły i radosny dzień. Podsumowaniem Dni Rodziny i całego tematu był Festyn Rodzinny. W tym miejscu bardzo chciałyśmy podziękować Państwu za obecność, za zaangażowanie w przygotowaniu ciast, za miłe słowa, rozmowy. Mamy nadzieję, ze Państwo również, tak jak dzieci przeżyliście ten czas miło i sympatycznie.
  W piątek korzystaliśmy z pięknej pogody. Odwiedził nas również Pan Jacek, który zaprosił dzieci na batuty i trampoliny.
  Zapraszamy do oglądania zdjęć.
  W minionym tygodniu swoje urodzinki obchodziła nasza Emilka. Raz jeszcze życzymy naszej jubilatce spełnienia wszystkich marzeń!
  Pozdrawiamy serdecznie, Danuta Wieczorek i Joanna Duda