• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Warzywa i owoce w ”Pszczółkach”

   

  Drodzy Rodzice,

  Pierwszy tydzień października upłynął nam w tematyce ”Warzywa i owoce”.
  Na zajęciach poznaliśmy i  uczyliśmy się nazw owoców i warzyw, które jemy na codzień. Zadaniem dzieci było rozpoznanie nazw owoców i warzyw i opisywanie po ich wyglądzie, kształcie , szukając ich podobieństw i różnic.

  Dzieci poznawały tajemnice sadu i ogrodu, przyporządkowywały owoce i warzywa odpowiednio je klasyfikując. Nie zabrakło ćwiczeń w kartach pracy, zabaw dydaktycznych i integrujących grupę.  Słuchaliśmy wiersza Joanny Papuzińskiej pt. „Powidła”, następnie dzieci rozmawiały o tym jakie przetwory można zrobić na zimę.  A dzięki burzy mózgów dowiedzieliśmy się także o tym, że zarówno w owocach jak i warzywach ukryte są witaminy, które pełnią bardzo ważną role w naszym życiu. W czwartek wykonaliśmy pracę plastyczną z jesiennymi owocami i warzywami za pomocą wydzieranek – zapraszamy do ich oglądania w holu przedszkola.

  W dniu 4 października odbyła się 6. edycja projektu ,,Sprzątamy dla Polski”, tego dnia przypomnieliśmy sobie jak ważne jest dbanie o środowisko i swoje otoczenie. Od najmłodszych lat w przedszkolu zawsze kształtujemy dobre nawyki w ramach ochrony naszego środowiska, by nasz świat był czysty i zadbany.

  Na koniec tygodnia, by pysznie zakończyć owocowo-warzywny tydzień, ,,Pszczółki” przyniosły do przedszkola owoce i warzywa z których przyrządziliśmy pyszny sok za pomocą sokowirówki.


  W piątek odwiedził nas teatr z Krakowa ze spektaklem pt. ,,Jaka to emocja”, dzięki któremu dzieci mogły zobaczyć i przeżyć różne emocje, takie jak: złość, smutek, radość czy strach.
  W przyszłym tygodniu w naszym bloku tematycznym poświęcimy czas na omówienie poznanych emocji podczas zajęć, więc bardzo się cieszymy, że mogliśmy wziąć udział w spektaklu i przygotwać nasze przedszkolaki do tak ważnego tematu.

  Dzięki przepięknej pogodzie, każdego dnia wychodziliśmy do ogrodu w którym odbywały się zajęcia z gimnastyki oraz nasze zajęcia dydaktyczne o sadzie i ogrodzie.
  ,,Pszczółki” uwielbiają zajęcia muzyczno-ruchowe więc zapewniliśmy im mnóstwo śpiewu i ruchu, ćwicząc  z nimi nasze ulubione piosenki.
  Zajęcia z języka angielskiego odbywały się według planu i dzieci uczyły się słów związanych z jesienią, piosenki o deszczu ,,Rain, rain go away” oraz o jesieni ”It’s autumn”.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z minionego tygodnia.

  Pozdrawiamy serdecznie, Paulina Białoń oraz Anna Kołakowska