
Drodzy Rodzice!
Trzeci tydzień wakacji rozpoczęliśmy koncertem na skrzypcach. Pani skrzypaczka omówiła nam budowę instrumentu, sposoby grania na skrzypcach i nawet pozwoliła kilku osobom z naszej grupy spróbować swoich możliwości. Reszta dnia minęła nam na rozrywce przy grach planszowych, czytaniu i zabawach na dywanie. Łączyliśmy w sensowny sposób pary przedmiotów rozwijając logiczne myślenie.
We wtorek wybraliśmy się na wycieczkę! Bo… „Gdy na spacer wyruszamy, to najwięcej odkrywamy!” Odwiedziliśmy stację kolejową (zapoznając się z kolejnym środkiem transportu) i poznając zasady zachowywania się na peronie oraz podróżowania pociągiem. Natomiast po południu mieliśmy okazję wziąć udział w pokazie tańca towarzyskiego w wykonaniu młodych, pełnych pasji i wigoru tancerek. W środę doskonaliliśmy narządy mowy oraz usprawniliśmy nasze zdolności manualne tworząc kolorowe łańcuchy z drobnych klocków oraz ozdabiając rybki wykonane na warsztacie ceramicznym. W tym dniu świętowaliśmy urodziny naszej Pani Dyrektor. Zaśpiewaliśmy sto lat, wręczyliśmy laurkę. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku, a dodatkowo każdy przedszkolak otrzymał kolorowankę od Pani Dyrektor. Po południu wspólnie bawiliśmy się w ogrodzie chustą Klanza.
W czwartek posłuchaliśmy bajeczki „Mysi domek” i stworzyliśmy z kobiałki po jajkach papierowe myszki rozwijając widzenie przestrzenne. Po południu w ogrodzie uczyliśmy się rzucać, łapać gumowe piłki oraz toczyć obręcze hula-hop. W piątek postanowiliśmy stworzyć swoje pierwsze „arcydziełko” ala Pablo Picasso czyli kubistyczny obraz. Przybliżyliśmy sobie postać malarza i poznaliśmy znaczenie słowa „portret”. Tego dnia uczyliśmy się też przewlekać przez dziurki papierowych bucików sznurówki oraz drugi raz w tym tygodniu mogliśmy podziwiać umiejętności taneczne, tym razem Lenki -absolwentki naszego przedszkola, która zdobywa nagrody w tańcu na szczeblu międzynarodowym. Ech… To był kolejny wakacyjny tydzień pełen wrażeń!
Zapraszam do oglądania zdjęć.
Pozdrawiam serdecznie, Beata Szymura
