• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  W „Tygryskach” zawitały wakacje

  Wakacje, wakacje, kochane wakacje…

  Drodzy Rodzice!
  W tym tygodniu w naszej grupie było wiele radości i powodów do uśmiechu. Tydzień rozpoczęliśmy od wizyty Karolinki. Dziewczynki, która od 5 lat trenuje taniec towarzyski. Zebraliśmy się w naszej sali, a dzieci z uwagą obserwowały jakie zdolności taneczne prezentuje ich starsza koleżanka. Szczególnie dziewczynki oglądały z zainteresowaniem i podziwem. Po pokazie udaliśmy się na taras gdzie Karolinka nauczyła dzieci kilku podstawowych kroków samby. Następnie zatańczyliśmy do muzyki w parach. Dzieci bardzo szybko zapamiętywały pokazywane kroki. Okazało się, że w naszej grupie drzemią ukryte talenty taneczne, nie tylko wśród dziewczynek.
  W tym tygodniu poruszyliśmy również temat lotów balonem. Tematyka związana była z pokazem lotów balonowych zorganizowanych w miniony weekend w Pszczynie i Tychach. Prowadziliśmy wiele rozmów na ten temat, dzieci miały okazję zobaczyć krótkie filmiki z różnych pokazów. Szczególną uwagę zwróciliśmy na festiwal balonów w niemieckim miasteczku Warstein, ze względu na różnorodność kształtów startujących tam balonów. Były balony w kształcie lokomotywy, misia, butelki coca-coli, słoneczka, robota i wiele innych. Podsumowaniem tematu było wykonanie pracy plastycznej. Różnymi technikami plastycznymi „Tygryski” tworzyły piękne, kolorowe balony, które można podziwiać przed wejściem do naszej sali.
  W czwartek, dzieci były najszczęśliwsze. Od tego dnia rozpoczęły się wodne zabawy w naszym ogrodzie. Radości nie było końca. W tak upalne dni to doskonałe rozwiązanie. Rozmawialiśmy o wakacjach, o bezpieczeństwie, o tym w jakie miejsca możemy pojechać. Dlatego wspólnie spakowaliśmy walizkę na wakacyjną podróż. Czwartek był ostatnim dniem pobytu w przedszkolu dla niektórych „Tygrysków”, które od września rozpoczynają przygodę w szkole podstawowej. Również dla Natalki T., która poczęstowała wszystkie dzieci i Panie cukierkami z okazji zbliżających się urodzin. Natalko, życzymy Ci spełnienia wszystkich marzeń, dużo zdrowia i nieustającej dziecięcej radości.
  W piątek po śniadanku również udaliśmy się na ogród by korzystać zarówno z kąpieli wodnej jak i słonecznej. W tym dniu odbyły się pierwsze wakacyjne zajęcia szachowe, które prowadzi nasz absolwent Piotr Namyślak.
  To był miły, pełen atrakcji tydzień, który na długo zapamiętamy.
  Zapraszamy do oglądania ZDJĘĆ.
  Pozdrawiamy serdecznie, Joanna Duda i Danuta Wieczorek