• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  „Tygryskowe” przygotowania do Dnia Niepodległości

  Drodzy Rodzice!
  Miniony tydzień w „Tygryskach” był kontynuacją poprzedniego tygodnia. W dalszym ciągu pogłębialiśmy wiedzę na temat historii naszego kraju. Przeprowadziliśmy mini quiz wiedzy oraz skupiliśmy się na nauce słów hymnu, wszystkich czterech zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego” z jednoczesnym wyjaśnieniem znaczenia poszczególnych wersów. Większość grupy przygotowywała się do konkursu pt. „Nad Nami Orzeł Biały” by w środę móc reprezentować nasze przedszkole na scenie Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach.
  Jak co tydzień, we wtorek wyruszyliśmy z wielką ochotą na basen by rozwijać swoje umiejętności pływackie.
  W środę, wspólnie z całym przedszkolem, odśpiewaliśmy hymn państwowy by uczcić kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. „Tygryski” z dumą, w pięknych odświętnych strojach i własnoręcznie zrobionymi kotylionami, uczestniczyły w tym ważnym dla każdego Polaka wydarzeniu.
  Dzieci w trakcie pobytu w przedszkolu, podczas zabawy dowolnej rozwijają swoją kreatywność, np. wznoszą piękne budowle z klocków, chętnie lepią z plasteliny, kolorują ćwicząc tym samym motorykę małą. Na zakończenie tygodnia udaliśmy się do Mediateki na spotkanie z Bajkoopowiadaczem – opis wydarzenia znajdziecie Państwo na stronie głównej przedszkola w wydarzeniach ogólnych.
  Zapraszamy do oglądania zdjęć.
  Pozdrawiamy serdecznie, Joanna Duda i Danuta Wieczorek