• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  „Tygryski” w podróży kosmicznej

  Drodzy Rodzice!
  W pierwszym tygodniu stycznia rozmawialiśmy na wiele bardzo ciekawych tematów związanych z Kosmosem. Wstępem do tych rozważań, dyskusji, było zrozumienie, co to jest Układ Słoneczny? Rozpoczęliśmy od zabaw dydaktycznych, które uzmysłowiły dzieciom położenie Ziemi wśród innych planet, a także to, że planety jak ,,bączki” wirują wokół Słońca wykonując ruch obrotowy i obiegowy. Ruch obrotowy Ziemi wokół własnej osi trwa 24 godziny i daje nam dzień i noc, następstwem ruchu obiegowego – jest między innymi zmiana pór roku. W kosmosie przemieszczają się również komety, planetoidy. Przy okazji dzieci dowiedziały się również kim był Mikołaj Kopernik i dlaczego mówi się o Nim, że ,,wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię.” Zabawa w ,,planety”, ,,komety”, „planetoidy” przyniosła dzieciom wiele radości, ale na pewno pozostawiła w głowie dużo wiedzy. Zobaczyliśmy też filmik edukacyjny pokazujący Ziemię widzianą z Kosmosu, by dzieci zrozumiały, dlaczego mówi się: Ziemia – błękitna planeta. Większą jej powierzchnię zajmują przecież morza i oceany!
  W środę, w mniejszych zespołach dzieci stworzyły plakaty prezentujące przestrzeń kosmiczną. Zależało nam na ćwiczeniu umiejętności współdziałania, porozumiewania się, wyznaczania sobie zadań, by powstała jedna, wspólna praca plastyczna. Dzieci z tym zadaniem poradziły sobie doskonale.
  W miniony poniedziałek świętowaliśmy urodzinki Tymka, który przygotował dla dzieci słodki poczęstunek. Raz jeszcze składamy naszemu solenizantowi życzenia: zdrowia i spełnienia wszystkich marzeń!
  Zapraszamy do oglądania zdjęć.
  Pozdrawiamy serdecznie, Joanna Duda i Danuta Wieczorek