• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  ,,Tygryski” świętują Niepodległość

  Drodzy Rodzice,
  przed nami 11 listopada – Dzień odzyskania przez Polskę Niepodległości. Tematem minionego tygodnia były polskie symbole narodowe, czyli godło Polski, hymn oraz flaga narodowa. Zapoznaliśmy się z mapą Polski oraz słuchaliśmy wiersza M. Rusinka „Jaki znak twój”. Tygryski uczyły się „Mazurka Dąbrowskiego”, wyjaśniliśmy co oznacza słowo hymn, w jakich sytuacjach się go śpiewa i jak powinniśmy się zachować- stojąc prosto, z rękami wzdłuż tułowia, na znak szacunku do ojczyzny. Zaznaczyliśmy, że hymn to podniosła, uroczysta pieśń  pochwalna na cześć bohaterów, państw oraz narodów. Tygryski dowiedziały się, że „Mazurek Dąbrowskiego” został napisany w czasie II rozbioru Polski, kiedy Polska zniknęła z mapy świata i została podzielona, a nasi rodacy dzielnie o nią walczyli, by znów wróciła na mapę. Dzieci przypomniały sobie także wiersz Władysława Bełzy „Kto ty jesteś?, który pięknie zaprezentowały na naszej przedszkolnej uroczystości, która odbyła się w piątkowe przedpołudnie w sali „Pszczółek”. Wszystkie przedszkolaki, odświętnie ubrane, uroczyście odśpiewały hymn Polski. Wszyscy przypomnieliśmy sobie takie wartości jak ważna jest dla nas ojczyzna i patriotyzm.

  W minionym tygodniu, 6. listopada obchodziliśmy w przedszkolu obchodziliśmy także Dzień Postaci z Bajek. Każde dziecko z naszej grupy było przebrane za ulubioną bajkową postać. To święto to dobra okazja  do czytania bajek, a co za tym idzie rozwijania wyobraźni, pamięci, zdobywania wiedzy na różne tematy. Rozmawialiśmy o postaciach z najbardziej znanych bajek i baśni takich jak Czerwony Kapturek, Kopciuszek, O królewnie Śnieżce czy Jasiu i Małgosi. Dopasowaliśmy rekwizyty do odpowiednich bajek: szklany pantofelek, karoce z dyni, lustereczko, domek piernika. Na koniec dnia wszystkie dzieci dostały kolorowe baloniki z postaciami z bajek.

  Jak co tydzień ,,Tygryski” bardzo chętnie brały udział w zajęciach z robotyki oraz gimnastyce. Dzieci nie mogą się doczekać zajęć na basenie, na których uczą się nowych technik pływania. W ubiegłym tygodniu Tygryski uczestniczyły w grupowych zajęciach logopedycznych prowadzonych przez panią Joannę.

  Zapraszam do naszej galerii zdjęć oraz pozdrawiam serdecznie, Magdalena Działoszyńska