• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  „Tygryski” poznają historię Polski

  Drodzy Rodzice!
  W mijającym tygodniu przypomnieliśmy sobie wiadomości z poprzedniego tygodnia, związane z bezpieczeństwem. Przeprowadziliśmy zabawę dydaktyczną związaną z umiejętnością wzywania pomocy. Dzieci doskonale radzą sobie z tą czynnością.
  Rozpoczęliśmy omawianie bloku tematycznego pt. „Kochamy Cię, Polsko!”. Dzieci zapoznały się z historią kraju, w którym mieszkają. Poznały legendę o trzech braciach: Lechu, Czechu i Rusie, z której dowiedziały się o początkach Państwa Polskiego. Wiedzą, że Polska na długi czas ( 123 lata ) zniknęła z mapy Europy. Została podzielona w trzech rozbiorach między Rosję, Prusy i Austrię. W tym celu, by dokładnie zobrazować dzieciom fakt podziału Polski między zaborców, ułożyliśmy wspólnie mapę – puzzle. W trakcie dyskusji, „Tygryski” same zrozumiały jakie znaczenie ma słowo „niepodległość”. Doskonale też potrafią wymienić wszystkie symbole narodowe. Co jakiś czas poznajemy „Wybitnych Polaków”. Do ich grona dołączyli: Józef Piłsudski i Ignacy Paderewski, którzy choć w sposób bardzo różny, to jednak wyjątkowy przyczynili się do odzyskania niepodległości, o czym dzieci z pewnością w domu będą potrafiły Państwu opowiedzieć. Każdy przedszkolak własnoręcznie wykonał biało-czerwoną pracę plastyczną.
  We wtorek dzieci udały się na basen by doskonalić swoje umiejętności pływackie, a w piątek z Panem Jackiem czyniły postępy na ścieżce gimnastycznej. „Tygryski” skupiały uwagę na zajęciach z języka angielskiego i francuskiego. W związku ze zbliżającym się konkursem „Nad Nami Orzeł Biały”, ćwiczyliśmy z Panią Agnieszką tekst piosenki oraz śpiew. Korzystaliśmy również z pięknej pogody i wychodziliśmy do przedszkolnego ogrodu.
  Obchodziliśmy urodzinki Miłoszka i Amelki. Naszym solenizantom, składamy raz jeszcze najlepsze życzenia. Spełnienia marzeń oraz dużo zdrowia!
  Zapraszamy do oglądania zdjęć.
  Pozdrawiamy serdecznie, Joanna Duda i Danuta Wieczorek