• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  „Tygryski” podróżują w czasie

  Drodzy Rodzice!
  Kolejny tydzień marca upłynął w naszej grupie bardzo radośnie. Blok tematyczny, którym się zajmowaliśmy to: „Kiedyś i dziś”.
  Rozpoczęliśmy od wysłuchania wiersza J. Wasowskiego pt. „O wynalazkach”. Wspólnie ustaliliśmy co to jest wynalazek i kto to jest wynalazca. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania. Zastanawiały się co by było gdyby nie było samochodów, samolotów, telefonów, miksera, pasty do zębów itd. Debatowaliśmy nad tym czy wszystkie wynalazki są dobre? Czy wszystko co ułatwia ludziom życie, jest dobre np. dla przyrody? Dzieci dowiedziały się kilku informacji o wynalezieniu koła i żarówki oraz radia. W poniedziałek rozpoczęliśmy również przygotowania do pracy plastycznej z okazji Dnia Kobiet. W tym roku postanowiliśmy wykonać ją w barach narodowych naszych dzielnych i odważnych sąsiadów. Chcieliśmy zaznaczyć, że również „Tygryski” solidaryzują się z Ukrainą.
  Miniony wtorek był bardzo radosny dla większej części grupy z powodu wyjazdu na basen. Po długiej przerwie wróciliśmy na pływalnię pełni zapału, chęci zdobywania nowych umiejętności i możliwości wspólnej zabawy w wodzie. Dzieci z uwagą słuchały Pań instruktorek  i wykonywały wszystkie ćwiczenia. Po powrocie do przedszkola świętowaliśmy Dzień Kobiet. Chłopcy z pomocą Pań wykonali dla swoich koleżanek piękne laurki, które później z radością wręczyli.
  W środę skupiliśmy się na poznawaniu nowej litery, tym razem było to „z”, „Z”. Na podstawie historyjki o królewnie Zosi, dzieci starały się zapamiętać jak najwięcej słów, które zawierały tą właśnie literę. Dzieci doskonale słuchają i zapamiętują czytane przez nauczyciela teksty literackie. Na podstawie wyrazu „zamek” ułożyliśmy schematy: sylabowy i głoskowy z klocków, następnie wskazywaliśmy w nich miejsce spółgłoski „z”. Kreśliliśmy literę palcem w powietrzu, a później dzieci starały się ułożyć nowo poznaną literę ze sznurków na dywanie. Dopełnieniem zajęć było wykonanie ćwiczeń w kartach pracy.
  W czwartek podróżowaliśmy wehikułem czasu. Przenieśliśmy się do czasów, w których ludzie nie mieszkali w domach, ale w jaskiniach, czyli w pustych przestrzeniach w skałach, których nie stworzył człowiek. Dzieci całymi zdaniami opowiadały czym taka jaskinia różni się od współczesnych domów. Jak zapalimy w niej światło i czy jest to w ogóle możliwe skoro nie ma zapałek czy zapalniczek? Jak ugotujemy zupę skoro nie posiadamy garnków i jak umyjemy zęby? Na te i wiele innych pytań „Tygryski” wypowiadały się z ogromnym zaangażowaniem. Poruszyliśmy również temat środków transportu dawniej i dziś. Obejrzeliśmy kilka krótkich filmików edukacyjnych by przybliżyć dzieciom to zagadnienie.
  W ostatni dzień tygodnia poruszyliśmy temat związany ze światem robotów i komputerów. Przeprowadziliśmy burzę mózgów na temat: „Jak korzystać z komputera i Internetu”. Utrwalaliśmy również poznane wiadomości z całego tygodnia odpowiadając na wiele zagadek.
  Korzystaliśmy z pięknej słonecznej pogody dlatego wychodziliśmy do naszego przedszkolnego ogrodu. Jak co tydzień dzieci brały udział w zajęciach dodatkowych z języków: angielskiego i francuskiego, z szachów, rytmiki, zajęć teatralnych, katechezy, robotyki oraz z gimnastyki ogólnorozwojowej.
  To był kolejny radosny tydzień, który został uwieczniony na zdjęciach, do których obejrzenia serdecznie zapraszamy.
  Pozdrawiamy serdecznie, Joanna Duda i Danuta Wieczorek