• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  „Tygryski” odwiedzają farmę

  Drodzy Rodzice!
  Miniony tydzień w „Tygryskach” związany był z naszym – ludzi kontaktem ze zwierzętami. Głównie rozmawialiśmy o zwierzętach hodowlanych w zagrodzie wiejskiej. Dzieci doskonale wiedzą jakie korzyści czerpiemy hodując zwierzęta takie jak: kury, gęsi, indyki, kaczki, świnie, krowy itd. Na planszach dydaktycznych oglądaliśmy pomieszczenia w jakich są hodowane. „Tygryski” wiedzą, że konie mieszkają w stajni, świnie w chlewiku, kury w kurniku, krowy w oborze itd. Graliśmy również w memory szukając zwierząt i ich młodych.
  Wiele czasu poświęciliśmy na rozmowy o zwierzętach, które mogą mieszkać z nami, w naszych mieszkaniach czy domach. Dzieci opowiadały o swoich pupilach : kotach, psach, chomikach, króliczkach, papugach i wielu innych, których nie sposób zliczyć. Zgodnie ustaliliśmy w jaki sposób dbać o nasze zwierzęta, bo to bardzo często nasi przyjaciele. Należy jednak pamiętać, że najprzyjemniejszy w dotyku piesek czy kotek, to nie maskotka. Przed zakupem lub zabraniem ze schroniska musimy dowiedzieć się w jaki sposób o nie dbać i na czym będzie polegała opieka nad naszym nowym przyjacielem. Pozostając w temacie psów rozmawialiśmy również o takich, które przechodzą specjalne szkolenia i wykonują często bardzo trudną pracę dla ludzi. Dzieci, dowiedziały się na czym polega praca psa przewodnika, psa ratownika, psów policyjnych i tych, które wykonują bardzo odpowiedzialne zadania na granicy państwa lub na lotniskach.
  W związku z omawianymi tematami, mieliśmy szczęście być pierwszą grupą w naszym przedszkolu, w której odbyły się zajęcia z Panią Sylwią i jej ukochaną Luną. Dzieci były bardzo skupione na zajęciach, zadawały wiele pytań, a przede wszystkim po całym tygodniu zajęć wiedziały jak należy zachować się w obecności pieska, który był w naszej sali po raz pierwszy.
  Poznaliśmy również liczbę „10”. Wykonywaliśmy w tym temacie wiele ćwiczeń na materiale konkretnym oraz rozwiązywaliśmy zadania w kartach pracy.
  Jak co tydzień zgodnie z tematem przewodnim, postanowiliśmy wykonać pracę plastyczną pt. „W domu i w zagrodzie”. Prace były bardzo ciekawe, przemyślane, wykonane bardzo starannie. Widzimy ogromne postępy w wykonywanych pracach dzieci od września i jesteśmy z nich bardzo dumne.
  Pogoda w ubiegłym tygodniu zachęcała do odwiedzania naszego ogrodu częściej i spędzania w nim popołudniowych chwil na wspólnej zabawie.
  Zapraszamy do oglądania zdjęć.
  Pozdrawiamy serdecznie, Joanna Duda i Danuta Wieczorek