• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  „Tygryski” i wakacyjne przygody

  Drodzy Rodzice!
  Wakacje mijają nam miło i radośnie. W poniedziałek odbyła się kolejna przygoda z muzyką. Tym razem, Pan Wojciech zaprezentował przedszkolakom kontrabas klasyczny i elektryczny jak również gitarę klasyczną i basową. W tym dniu pomalowaliśmy również nasze rybki – wykonane  z gliny na warsztatach ceramicznych 5 lipca.
  We wtorek dzieci w ogrodzie wykonywały różne ćwiczenia związane z rozciąganiem różnych grup mięśni. Uczyły się również panowania nad swoim oddechem.
  W środę obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Szachów. Na zajęciach szachowych „Tygryski” oczywiście uczciły ten dzień. Prowadziły ze sobą rozgrywki, a na koniec Pan Piotr przygotował słodki poczęstunek.
  W czwartek po południu do przedszkola przyjechali aktorzy z Krakowskiego Teatru Bajki z przedstawieniem „Maszyna czasu”. Jak sama nazwa wskazuje mieliśmy okazję podróżować w czasie. Naukowcy wraz z rycerzem, dinozaurem, jaskiniowcem i robotem zaciekawili dzieci, wprawili wszystkich widzów w doskonały nastrój. Było wiele śmiechu i radości.
  W piątek na tarasie odbyły się zajęcia muzyczno – ruchowe, doskonalące koordynację wzrokowo – ruchowo – słuchową z wykorzystaniem woreczków i piłki. Zajęcia miały charakter integracyjny. Nasze „Tygryski” bawiły się razem z „Króliczkami”. Był również dmuchany zamek. Dzieci radośnie skakały i bawiły się zgodnie. Następnie dzieci za pomocą farb doskonaliły technikę odbijania tworząc wesołego, kolorowego ludzika.
  Przez cały tydzień po obiedzie „Tygryski” poznawały kolejne opowiadania z książki pt. „Sięgnij po laury” dotyczące mitologii greckiej. Dzieci starały się zrozumieć znaczenie takich zwrotów jak: „syzyfowa praca”, „nić Ariadny”, „miecz Damoklesa” oraz „Ikarowe loty”.
  W minionym tygodniu nasze Panie z kuchni oprócz pysznych śniadań i obiadków zaskoczyły dzieci wypiekami. Na podwieczorki dzieci mogły zjeść: pyszne ciasto, pączki oraz pizzę. Uśmiechy i zadowolenie dzieci są dla nas najważniejsze. Każdą wolną chwilę spędzaliśmy w naszym pięknym ogrodzie. Przyjemnie upływał nam czas na zabawach w piaskownicy, rysowaliśmy i odpoczywaliśmy na kocykach w zacienionych miejscach. Pamiętaliśmy oczywiście o odpowiednim nawodnieniu organizmu, czapeczkach na głowach i kremach z filtrem w tak upalne dni jakich doświadczaliśmy w ubiegłym tygodniu.
  Zapraszamy do oglądania zdjęć.
  Pozdrawiamy serdecznie, Joanna Duda i Danuta Wieczorek