• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Kadra

  DSC_6632

  dr Magdalena Mrowiec

  ZAJĘCIA TEATRALNE

   

  Pasję niekiedy dziedziczy się w genach. Teatrem zaraziła mnie moja mama, prowadząc zajęcia z teatru lalek w Młodzieżowym Domu Kultury w Tychach. Teatr to dla mnie miejsce przygody, jaką jest wspólne tworzenie z dziećmi i z młodzieżą. Od dziesięciu lat prowadzę zajęcia teatralne w tyskich domach kultury i szkołach.

  Szczególnie żywo młodzi aktorzy reagują na teatr lalek, w którym pole dla dziecięcych eksperymentów i radości tworzenia „czegoś z niczego” jest ogromne. W teatrze dzieci czują, że żyją – a ich rozwój jest wszechstronny.

  Ukończyłam studia, które wiążą się bezpośrednio z miłością do literatury i teatru. Jestem absolwentką filologii polskiej (specjalność: nauczycielska) oraz kulturoznawstwa na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Naukowe zainteresowania pogłębiłam w ramach seminarium doktoranckiego. Pod kierunkiem prof. Dobrosławy Wężowicz-Ziółkowskiej obroniłam pracę o związkach folkloru z kulturą współczesną.

  Prywatnie cenię aktywny wypoczynek, zwłaszcza turystykę górską i bieganie. Przepadam za dobrą książką, w którą zagłębiam się przy filiżance mocnej kawy. Jestem także szczęśliwą mamą Stasia i Rafałka.