• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Sztuka w „Maleństwach”

  Drodzy Rodzice!
  Drugi tydzień wakacji upłynął nam pod hasłem: Sztuka.
  W poniedziałek mieliśmy możliwość poznać ciekawy instrument muzyczny- wibrafon. Pięknie brzmiący wibrafon choć jest instrumentem perkusyjnym potrafi poza rytmem wygrywać również melodie. Tak więc najpierw wysłuchaliśmy koncertu, który składał się z podkładów muzycznych z różnych bajek potem mieliśmy możliwość samodzielnej próby własnych sił i umiejętności operowania dwoma, trzema, a nawet czterema pałeczkami. Tego dnia tworzyliśmy również obrazki przestrzenne na korkowych planszach wykorzystując drewniane figury, gwoździe i młoteczki.
  We wtorek zamieniliśmy nasze przedszkolne stoliczki w słodkowodne akwaria. Poznaliśmy zwyczaje i nazwy kilku akwariowych rybek, które malowaliśmy na folii.
  W środę mieliśmy warsztaty ceramiczne. Przez ugniatanie, wałkowanie, wykrawanie, gładzenie gliny, doskonale wpłynęły na rozwijanie sprawności naszych rączek oraz rozwój wyobraźni poprzez zamienianie kawałka gliny w rybki.
  W czwartek rozwijaliśmy umiejętność pięknego wysławiania się próbując powtórzyć i zapamiętać różne „łamańce językowe” typu: łącze kłącze, pchła pchłę pchła itp.  Doskonaliliśmy również sprawność fizyczną poprzez gry i zabawy ruchowe z wykorzystaniem szarf oraz tworzyliśmy czekoladowo-owocowe szaszłyki obchodząc słodki „Dzień Czekolady”.
  W piątek w naszej sali pojawił się Robot DOC, z którego pomocą uczyliśmy się orientacji w przestrzeni, kierunków prawo, lewo, góra, dół oraz podstaw programowania. Bardzo nam się podobała ta mówiąca, chodząca i reagująca na nasze polecenia zabawka.
  Tydzień zakończyliśmy tworząc papierowe gąsieniczki… Nawet nie zdążyliśmy się zorientować, że tydzień minął!
  Zapraszam do oglądania ZDJĘĆ.
  Pozdrawiam serdecznie, Beata Szymura