• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Światowy Dzień Pluszowego Misia

  Drodzy Rodzice!

  25 Listopada to w kalendarzu wyjątkowa data – Dzień Pluszowego Misia. Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś.
  Na pewno każdy z Was – małych czy dorosłych ma swojego ulubionego Pluszowego Misia. Może to być zupełnie mały bury Miś, odrobinę zapomniany, mieszkający w pudle na strychu, albo piękny i kolorowy zamieszkujący dziecinne łóżeczko. Może to być zupełnie malutki Misio, którego nosimy „na szczęście” przy kluczach lub w portfelu. Czy wreszcie – może to być jeden z Wielkich i Sławnych Misiów, o których mówi się wszędzie i o których głośno niemal w każdej części świata (Kubuś Puchatek, Miś Paddington albo Miś Uszatek). Miś Pluszowy, a szczególnie ten nasz, wyjątkowy i ukochany, nie jest zwykłą, pluszową zabawką. Nie, nie! Taki Miś, po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz. Ma duże uszy, żeby mieć coś do targania i kochania. W końcu Miś ma bardzo miękkie łapki, za które możemy trzymać, kiedy tylko chcemy.
  W ubiegły piątek wszystkie dzieci przybyły do przedszkola ze swoimi pluszowymi misiami. Jak co roku spotkaliśmy się w sali „Pszczółek” by wspólnie świętować ten wyjątkowy dzień. Każda grupa zaprezentowała swój program artystyczny. Były piosenki, wierszyki oraz tańce oczywiście przy akompaniamencie Pani Agnieszki.
  W tym dniu na dzieci czekało wiele niespodzianek. Rano każdy otrzymał misiową opaskę. Pani Dyrektor zadbała o słodkie Misie Lubisie, a Panie Kucharki przygotowały ciasteczka w kształcie misia na podwieczorek. Serdeczne podziękowania składamy Babci i Dziadkowi Lilianki i Alicji, którzy przygotowali dla każdego przedszkolaka pierniczki – kolorowe misie. Serdecznie dziękujemy za ten miły gest.
  Zapraszamy do oglądania ZDJĘĆ oraz FILMU, które przygotował Pan Konrad.
  Pozdrawiamy serdecznie