• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Światowy Dzień Mycia Rąk i Akcja informacyjno-edukacyjna „Wirusoochrona”

  Drodzy Rodzice!
  Z uwagi na wzrost zachorowań w okresie jesienno–zimowym na choroby przenoszone drogą kropelkową, choroby wirusowe i bakteryjne, nasze przedszkole bierze udział w IV edycji Wojewódzkiej akcji informacyjno–edukacyjnej pt. „Wirusoochrona”.
  15 października obchodzony jest Światowy Dzień Mycia Rąk. „To ogólnoświatowa akcja, która ma edukować i uświadamiać wagę zagrożenia wynikającego z chorób zakaźnych i lekceważenia mycia rąk. To podstawowa czynność związana z higienicznym trybem życia. Czynność ta powinna być wykonywana jak najczęściej, zwłaszcza w dobie pandemii wirusa SARS-COV-2 i transmisji wirusa także na skażonych dłoniach i przedmiotach. Mycie rąk może być skuteczną metodą zapobiegania wielu chorobom „brudnych rąk” – pod warunkiem zastosowania prawidłowej techniki.” Mycie rąk mydłem przez co najmniej 30 sekund pozwala nam pozbyć się większości bakterii i wirusów. Zachęcajmy i przypominajmy dzieciom o prawidłowym i częstym myciu rąk. My jako dorośli powinniśmy dawać dobry przykład. Nasze pociechy uczą się poprzez naśladownictwo.
  W piątek, w każdej grupie wiekowej poruszyliśmy temat sobotniego święta. Kolejne etapy z realizacji akcji będziemy realizować do końca października.
  Zapraszamy do oglądania ZDJĘĆ.
  Pozdrawiamy serdecznie

  #wirusoochrona#lekcjaHIGIENY#Tychy#