• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Świat zegarów w „Króliczkach”

  Drodzy Rodzice!
  Pierwszy tydzień Nowego Roku już przechodzi powolutku do historii. Chcemy go uwiecznić krótkim opisem i wspaniałymi zdjęciami Waszych pociech, które zostały wykonane podczas różnych aktywności. Jak zwykle w naszej sali było miło i sympatycznie. Zajmowaliśmy się jeszcze grudniową tematyką pt. Zegary i kalendarze. Ze względu na dużą absencję dzieci przed świętami postanowiłyśmy zrealizować ten temat w tym tygodniu.
  W poniedziałek rozmawialiśmy o następstwach pór roku i ich cechach charakterystycznych. Podzieliliśmy się na cztery zespoły i rysowaliśmy przydzieloną porę roku. Następnie z koszyka, każdy „Króliczek” losował jeden obrazek starając się opowiedzieć pełnym zdaniem co na nim widzi i do jakiej pory roku należy go przyporządkować.
  We wtorek przenieśliśmy się do świata zegarów. Dzieci oglądały ilustracje różnych zegarów oraz te prawdziwe, które zgromadziliśmy w sali. W tym dniu zrobiliśmy również, krótki wstęp do nauki odczytywania godziny na zegarze. Dzieci dowiedziały się z czego zegar się składa i do czego służy. Na naszej tablicy zawisł bardzo czytelny plakat z dużym zegarem i opisem jak odczytywać godzinę. Dzieci wiedzą co oznaczają poszczególne wskazówki. Każdy przedszkolak wykonał swój zegar, który do końca roku będzie służył każdemu do nauki odczytywania godzin i minut. W tym miejscu chcemy podziękować Babci i Dziadkowi naszej Lilianki, którzy przygotowali wszystkie elementy niezbędne do złożenia zegarów. Dziękujemy z całego serca! Powstały przydatne pomoce dydaktyczne.
  W środę w dalszym ciągu towarzyszyły nam zegary oraz wykonaliśmy piękną, zimową pracę plastyczną pt. „Śnieżna kula”. Dzieci uruchomiły swoją wyobraźnię i przy pomocy plasteliny stworzyły małe dzieła sztuki. W tym dniu zebraliśmy się w sali „Pszczółek” gdzie Pani Dyrektor podziękowała dzieciom za ich piękny wkład w świąteczny koncert. Każdy otrzymał książeczkę, dyplom i batonik w nagrodę. To było miłe spotkanie podczas którego dzieci wypowiadały się o emocjach, które towarzyszyły każdemu podczas występu na scenie Teatru Małego w Tychach.
  Ostatni dzień tygodnia spędziliśmy na poznaniu kolejnej cyfry „7”. Przeliczaliśmy elementy zbiorów w naszych kartach pracy, układaliśmy cyfrę z klocków i makaronu by łatwiej zapamiętać jej kształt. Tydzień poświęcony odmierzaniu czasu zakończyliśmy kolejną pracą plastyczną pt. „Mój zegar”. Korzystaliśmy również z pięknej pogody wychodzą na krótkie spacery po najbliższej okolicy naszego przedszkola.
  Życzymy wszystkim Rodzicom i naszym „Króliczkom” wspaniałego Nowego Roku, by był bogaty w zdrowie i dobrą energię.
  Zapraszamy do oglądania ZDJĘĆ.
  Pozdrawiamy serdecznie, Joanna Duda i Sylwia Ścierska