• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Świat emocji w „Króliczkach”

  Drodzy Rodzice!
  W minionym tygodniu, w grupie „Króliczki” wiele się działo. Naszym tematem zainteresowań był świat emocji. Rozmawialiśmy o tym jakie mogą być emocje, w jakich sposób należy je okazywać. Próbowaliśmy odgadywać emocje na naszych twarzach. Każdy przedszkolak narysował siebie w danej chwili by później opowiedzieć o swoich emocjach. Używaliśmy również kostki emocji wykonując przy tym wiele przydatnych ćwiczeń.
  Przed nami grudzień, miesiąc intensywny, bogaty w liczne wydarzenia. Rozpoczniemy go od wyjazdu do Mediateki 1 grudnia, na uroczysty koncert, który będzie finałem VII Wojewódzkiego Konkursu Pieśni Patriotycznej i Historycznej „Nad Nami Orzeł Biały”, którego jesteśmy laureatami. Następnie, w piątek 2 grudnia odwiedzą nasze przedszkole Górnicy. Z kolei w poniedziałek, 5 grudnia odwiedzi Nas Mikołaj. I wreszcie w czwartek, 15 grudnia spotkamy się wszyscy w Teatrze Małym w Tychach na naszym corocznym, świątecznym koncercie. Wiele pracy i nauki przed nami lecz nie zapominamy o wspaniałej zabawie, pracach plastycznych i wyjściach na zewnątrz. Pogoda w ostatnim czasie nas nie rozpieszczała ale mimo to staraliśmy się choć na chwilkę zaczerpnąć powietrza i dać upust energii. Wychodziliśmy na krótkie spacery oraz na nasz taras, na którym dzieci tańczyły do swoich ulubionych utworów muzycznych.
  22 listopada świętowaliśmy Dzień Kredki, a w piątek, 25 listopada Światowy Dzień Misia. Był to miły i wesoły dzień dla każdego przedszkolaka. Dzieci przyniosły swoje ulubione przytulanki, które towarzyszyły im przez cały dzień. W sali „Pszczółek” Każda grupa zaprezentowała krótki program artystyczny. Musimy w tym miejscu pochwalić naszych podopiecznych. W środę, cała grupa zdecydowała się na naukę długiego wierszyka o „Niedźwiadkach niejadkach”. Wystarczył jeden dzień na opanowanie jego treści przez wszystkie dzieci. Gratulujemy! W tym dniu dzieci otrzymały również pamiątkowe opaski. Dodatkowo na wszystkie dzieci w przedszkolu czekały słodkie niespodzianki – kolorowe, piernikowe misie, które zostały przygotowane przez Dziadków Lilianki i Alicji. Serdecznie dziękujemy za ten miły gest skierowany w stronę wszystkich dzieci. Natomiast Pani Dyrektor zadbała o Misia Lubisia dla każdego przedszkolaka, a nasze Panie kucharki upiekły misiowe ciasteczka na podwieczorek. Dziękujemy!
  Nie zapominaliśmy o zajęciach dydaktycznych. Przyszedł czas na poznanie kolejnej litery – „u”, „U”. Dzięki znajomości poznanych dotychczas liter, możemy odczytywać coraz dłuższe wyrazy, a nawet zdania. Wykonujemy w kartach pracy wiele ćwiczeń, dzięki którym rozwijamy umiejętności czytania, pisania oraz przeliczania w zakresie 10. Dzieci zapoznały się również z znakami „=”, „<”, „>”. W tym tygodniu odbyły się także wszystkie zajęcia dodatkowe: język angielski i francuski, rytmika, robotyka, gimnastyka oraz basen. Podczas zabawy dowolnej, dzieci chętnie lepią z plasteliny, układają klocki i kolorują. To doskonała okazja do ćwiczenia motoryki małej, koncentracji uwagi oraz wyobraźni. Efekty prac dzieci można podziwiać w naszej galerii ZDJĘĆ.
  Pozdrawiamy serdecznie, Sylwia Ścierska i Joanna Duda