• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Styczniowy czas w „Tygryskach”

  Drodzy Rodzice!
  Pierwsza połowa stycznia już za nami. „Tygryski” bawią się, uczą, zdobywają nowe umiejętności i świetnie czują się w swoim towarzystwie. Tematem przewodnim minionego tygodnia były przygotowania do ważnych dni w kalendarzu – Dzień Babci i Dziadka. Przedszkolaki z radością angażują się w próby, ze starannością i w skupieniu odgrywają swoje role, pięknie śpiewają i recytują. Przy okazji nauki wierszyków i piosenek dla ukochanych dziadków, zwracamy uwagę na prawidłową regulację oddechu, zachowanie pauz, tempa, rytmu oraz natężenia głosu.
  Kwestie dydaktyczne toczyły się wokół drugiego bloku tematycznego, który został zaplanowany na styczeń – „Za zimową szybą”. Mimo braku śniegu, „Tygryskiֲ doskonale potrafiły odnaleźć się w temacie, wypowiadały się o zimie polegając na swoich doświadczeniach. Potrafią wymienić zjawiska atmosferyczne, które można zaobserwować podczas zimy. Wysłuchaliśmy wiersza M. Strzałkowskiej pt. „Ale zima!”. Dzieci z uwagą słuchały tekstu literackiego i odpowiadały na pytania poprawnie formułując swoje wypowiedzi. Oglądaliśmy filmiki edukacyjne prezentujące zimowe sporty. Dzieci potrafią wymienić wiele z nich. Dziewczynki szczególnie zainteresowały się łyżwiarstwem figurowym i z zachwytem oglądały pary prezentujące swoje układy na tafli lodowiska. Chłopcy zaś, interesowali się hokejem, narciarstwem alpejskim oraz bobslejem. Rozmawialiśmy o zbliżających się Igrzyskach Olimpijskich i o całej istocie tych ważnych dla każdego sportowca zawodów. „Tygryski” poznały flagę olimpijską i potrafią opowiedzieć o jej symbolice.
  Ilość poznanych dotąd liter pozwala nam również na to, by dzieci ćwiczyły czytanie prostych tekstów. „Tygryski” polubiły nową zabawę dydaktyczną polegającą na układaniu wyrazów z otrzymanego zestawu liter. Ćwiczymy dzięki temu ich znajomość i umiejętność czytania. W ubiegłym tygodniu dzieci poznały kolejną cyfrę – 8. Jak zwykle wykonywały w związku z tym wiele zadań z treścią, przeliczały przedmioty, porównywały liczebność poszczególnych zbiorów. „Tygryski” uczęszczają chętnie na zajęcia szachowe z Panem Łukaszem oraz podnoszą swoją sprawność fizyczną na zajęciach z Panem Jackiem.
  W minionym tygodniu mieliśmy podwójną okazję do świętowania. Tytus i Natalka B. obchodzili swoje urodzinki razem ze swoimi rówieśnikami z grupy, dzieląc się słodkimi podarunkami. Składamy naszym solenizantom raz jeszcze najlepsze życzenia, zdrowia i spełnienia wszystkich marzeń.
  Zapraszamy do oglądania zdjęć.
  Pozdrawiamy serdecznie, Joanna Duda i Danuta Wieczorek