• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  ,,Pszczółki” wybierają się na łąke!

  Drodzy Rodzice!
  W tym tygodniu wraz z ,,Pszczółkami” omawialiśmy blok tematyczny ,,Kolorowa wiosna”. Wybraliśmy się na łąke i wypatrywaliśmy mieszkańców łąki, poznaliśmy pszczołę miodną, trzmiela, rozróżniliśmy kilka rodzai motyli, muchę, mola, osę, dżdżownicę, konika polnego, pająka, patyczaka, biedronkę, chrząszcza, mrówkę, ważkę, oraz żuka. Dowiedzieliśmy gdzie możemy je spotkać poza łąką, odwiedziliśmy kreta pod ziemią oraz przyjrzeliśmy się z bliska jak wygląda pchła czy kowal, owad podobny do biedronki. Doskonaliśmy uważne słuchanie innych, dzięki temu zdobyliśmy wiedzę na temat wybranych owadów oraz ich roli w przyrodzie.
  Gdy wykonywaliśmy prace plastyczną zatytułowaną ,,Wiosenna łąka” skupiałyśmy się na tym by dzieci rozwijały wyobraźnię i kreatywność. Zachęcałyśmy by dzieci samodzielnie wybierały różnorodne materiały i metody wykonania prac, dzięki czemu nasze prace w tym tygodniu są zróżnicowane, kolorowe. Dzieci uwielbiają zajęcia plastyczne, malowanie farbami, poznawanie nowych technik. Prace plastyczne są dla Państwa dostępne w holu przedszkola, a poza nimi, mogą Państwo podziwiać kolorowanki, które dzieci wykonały podczas zajęć przyrodniczych. Podczas ich tworzenia, ,,Pszczółki” wsłuchiwały się w odgłosy zwierząt na łące i w ogrodzie, odkrywając coraz to więcej ciekawostek o tych małych, ale jakże istotnych mieszkańcach!
  W tym tygodniu ćwiczyliśmy nasze choreografie do występu z okazji rodzinnego festynu odbywającego się już 24 maja. Braliśmy udział w zajęciach z rytmiki, języka angielskiego, francuskiego, zajęciach tanecznych oraz gimnastyki. Każdego dnia korzystamy z naszego przedszkolnego ogrodu, który jest tak różnorodnie wyposażony, że codziennie czeka na nas wiele ciekawych atrakcji, a zabawa w piaskownicy i tworzenie skomplikowanych budowli to dla przedszkolaków najciekawsze popołudniowe zajęcie! Przez dwa dni mieliśmy też przyjemność gościć Hanię, córkę Pani Ani, która uwielbia spędzać czas z ,,Pszczółkami”. Zawsze chętnie bawi się z nimi w zabawy taneczno-ruchowe, gra z nimi w gry zręcznościowe.
  W tym tygodniu urodzinki obchodził Dima, który przygotował dla swoich przyjaciół pudełeczka słodkości, które dzieci otrzymały składając mu piękne życzenia. My również jeszcze raz składamy najpiękniejsze życzenia, dużo uśmiechu i radości, spełnienia wszystkich dziecięcych marzeń!

  Dziękujemy za kolejny tydzień, zapraszamy do naszej galerii zdjęć.
  Pozdrawiamy serdecznie, Paulina Białoń oraz Anna Kołakowska