• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  ,,Pszczółki”, teatr i występy

  Drodzy Rodzice,

  Piękny tydzień za nami. Rozpoczęliśmy go od świętowania ,,Dnia Pluszowego Misia’’, niezwykle uroczy dzień. Cały ten dzień towarzyszyły nam ulubione misie dzieci, misiowe zabawy, niespodzianki i oczywiście misiowe przekąski. 

  Tego dnia  w ,,pszczółkowej’’ sali odbywały się występy, nasza grupa zaprezentowała się z piosenką ,,Ja jestem niedźwiadek’’ oraz wspólnie z całym przedszkolem zaśpiewaliśmy po angielsku ‚,Teddy Bear, Teddy Bear turn around’’ oraz dodatkowo, z racji tego, że naszymi gośćmi tego dnia były panie z Francji wraz z Panią Jolantą Pierończyk, dziennikarką ,,Dziennika Zachodniego’’, dzieci wspólnie zaśpiewały kilka naszych piosenek po francusku, których uczy nas nasza pani Monika Zarzycka. Całe wydarzenie wyszło wspaniale, a dzieci pięknie się zaprezentowały i wyjątkowo spędziły ten czas. Otrzymały dyplomy, opaski i emblematy nawiązujące do ,,Dnia pluszowego misia’’. 

  We wtorek, omawialiśmy, nasz blok tematyczny pt. ,,Teatralne Bon Ton’’. Dzieci przypomniały sobie zasady podczas występów, jak i zasady panujące na widowni teatru. Omawialiśmy rodzaje teatrzyków, jak i mieliśmy okazję przymierzyć prawdziwe stroje teatralne, których używa się w teatrze. 

  Nie zabrakło oczywiście zimowego spaceru oraz zabaw na boisku ze śniegiem. Uwielbiamy spacery, i mimo mroźnej pogody, wychodzimy na krótkie spacery bądź do ogrodu by wzmacniać naszą odporność, świetnie się przy tym bawiąc!

  Na koniec tygodnia wykonaliśmy prace na zbliżający się dzień Mikołaja, który w naszym przedszkolu obchodzimy we wtorek! ,,Pszczółki’’ wykonały urocze prace techniczno-plastyczne, pt. ,,mikołaje i renifery’’.
  Wspólnie wykonaliśmy kalendarz adwentowy, w piątek, 1. grudnia otworzyliśmy pierwszy woreczek z zdaniem, którym było pokolorowanie zimowej kolorowanki.

  Zapraszamy państwa do obejrzenia prac w holu przedszkola oraz do naszej ,,pszczółkowej’’ galerii ZDJĘĆ z tego tygodnia!

  Pozdrawiamy serdecznie, Paulina Białoń oraz Anna Kołakowska.