• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  „Pszczółki” świętują urodziny Kubusia Puchatka

  Drodzy Rodzice!
  W ubiegłym tygodniu rozmawialiśmy o drzewach: rozpoznawaliśmy i nazywaliśmy różne gatunki drzew liściastych i iglastych, mówiliśmy o tym dlaczego drzewa zmieniają kolor. „Pszczółki” nazywały pory roku i potrafiły wskazać cechy je charakteryzujące. Dowiedzieliśmy się także dlaczego jesienią liście spadają z drzew. „Pszczółki” brały udział w zabawach ruchowych związanych z jesienią. Rozmawialiśmy także o tym co nam dają drzewa: że niektóre gatunki drzew mają lecznicze właściwości, z kwiatów drzew pszczoły robią miód oraz z drzew możemy czerpać dobrą energię. Także rozmawialiśmy o tym, że las jest domem dla wielu zwierząt i że w lesie nie można hałasować ani śmiecić.
  W tym tygodniu obchodziliśmy także urodziny naszej Niny. Było wspólne śpiewanie sto lat oraz słodycze. Nineczko, jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego i spełnienia wszystkich marzeń.
  We wtorek po raz kolejny obchodziliśmy w przedszkolu święto Kubusia Puchatka, czyli misia „o bardzo małym rozumku”, ale „o wielkim sercu”. Dzieci na całym świecie kochają postać misia, który uczy wielu życiowych mądrości, pokazuje, że warto być dobrym i życzliwym dla innych, a przyjaźń i pomaganie przyjaciołom jest bardzo ważne. „Pszczółki” zaprezentowały Puchatkowi swoją grupową piosenkę i pięknie zatańczyły. Następnie wręczyliśmy Kubusiowi Puchatkowi pamiątkową kartkę. To był dla dzieci bardzo radosny dzień. Po obiedzie na dzieci czekały jeszcze niespodzianki w ogrodzie. „Pszczółki” wraz z innymi grupami bawiły się na „dmuchanym zamku”, kręciły hula hop i korzystały z przepięknej, jesiennej pogody.
  Dzieci oczywiście brały udział w zajęciach rytmicznych, języku angielskim i francuskim, a także gimnastyce. Nie zabrakło wspólnych zabaw, rysowania, lepienia plasteliną czy układania puzzli. To był bardzo udany tydzień.
  Zapraszam do oglądania zdjęć.
  Pozdrawiam serdecznie, Magdalena Działoszyńska