• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  „Pszczółki” malują zimę

  Drodzy Rodzice!
  W minionym tygodniu „Pszczółki” rozmawiały o obecnych i dawnych zawodach. Wspólnie mówiliśmy o tym co to jest zawód, dzieci wymieniały zawody jakie znają: policjanta, strażaka, lekarza, fryzjera, sportowca. Czytaliśmy także wiersz „Wszyscy dla wszystkich” Juliana Tuwima. Po wysłuchaniu utworu literackiego powiedzieliśmy sobie, że każda praca ma wartość dla innych i jest potrzebna. Mówiliśmy także o dawnych zawodach, które wykonuje się coraz rzadziej: szewca czy ludwisarza. „Pszczółki” miały także zadanie dowiedzieć się jaki zawód wykonują Ich Rodzice. Dzieci wypowiadały się na temat „Kim zostanę jak dorosnę?”
  „Pszczółki”, po raz kolejny oglądały nasz przedszkolny teatrzyk Kamishibai. Tym razem zobaczyły przedstawienie „O Panach Palcach”, czyli zabawną historię połączoną z nauką, zabawą, rymowanym tekstem i pięknymi ilustracjami. Tekst bajki stał się pretekstem do nauki nazw palców dłoni i treningu liczenia do dziesięciu. Dzieci bardzo chętnie oglądają papierowy teatrzyk i z uwagą słuchają czytanych bajek.
  W czwartek, 2 lutego udaliśmy się Teatru Małego na przedstawienie pt. „Plastusiowy Pamiętnik”.
  Była to historia ludzika z plasteliny, ulepionego przez dziewczynkę Tosię. To także opowieść o przyjaciołach z piórnika Tosi: ołówka, temperówki, stalówek, gumki „myszki” oraz samej dziewczynki. Przedstawienie było bardzo ciekawe. Dzieci z zainteresowaniem przyglądały się wszystkim wydarzeniom rozgrywającym się na scenie.
  „Pszczółki” w minionym tygodniu wykonały wspólną pracę plastyczną pt. „Zimowy krajobraz”.
  Na dużym, niebieskim arkuszu papieru dzieci stworzyły zimowe niebo i śnieżynki wykorzystując białą farbę i folię bąbelkową, a następnie powstały zimowe drzewa z drewnianych patyczków oraz płatków kosmetycznych. Na końcu, „Pszczółki” ozdobiły pracę błyszczącymi gwiazdkami.
  Dzieci doskonale bawią się w naszej sali. Między innymi w „namiocie”, przechodzą przez tunel, „grają w klasy” i gry planszowe. Przedszkolakom nie brakuje ciekawych pomysłów do wspólnej zabawy. Korzystamy także z zimowej pogody, wychodząc na spacery.
  Zapraszamy do naszej galerii ZDJĘĆ.
  Pozdrawiam serdecznie, Magdalena Działoszyńska