• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  ,,Pszczółki” i zwierzęta

  Drodzy Rodzice,
  za Nami ostatni tydzień października, a co za tym idzie? Ostatni blok tematyczny w tym miesiącu już za nami. ,,Przygotowania do zimy” to był niezwykle ciekawy temat dla Naszych ,,Pszczółek”. Początek tygodnia poświęciliśmy zwierzętom domowym. Dzieci przyniosły fotografie swoim pupili i mogły opowiedzieć o nich kolegom i koleżankom. Z tej okazji, przypomnieliśmy sobie by szanować zwierzęta, a dzięki burzy mózgów stworzyliśmy podstawy do bezpiecznej zabawy rozsądnego podejścia do zwierząt nieznanych dzieciom, które mogą spotkać na spacerach. Przeczytaliśmy również wiersz pt. ,,Zwierzęta- istoty czujące” a naszą grupę odwiedził pluszowy piesek, który spędził z Nami miły dzień, ucząc dzieci delikatności, ostrożności. Tego tygodnia pracowaliśmy w kartach pracy i ćwiczyliśmy spostrzegawczość. Następnie, w kolejne dni poznawaliśmy zwierzęta zasypiające na zimę, dowiedzieliśmy się jak zwierzęta, jak i ludzie przygotowują się do zimy.
  A pod koniec tygodnia wykonaliśmy prace plastyczną ,,Zimujące zwierzęta” z wiewiórką oraz niedźwiedziem. Do tej pracy wykorzystaliśmy plastelinę, ćwicząc motorykę małą tworzyliśmy małe kulki z plasteliny, które następnie przyklejaliśmy pracę plastyczną. ,,Pszczółki” uwielbiają pracę z artykułami plastycznymi i każde kreatywne zajęcie sprawia im mnóstwo radości.

  Ponadto, zajęcia z rytmiki odbywały się bez zmian, ćwiczyliśmy naszą ,,dyniową” piosenkę oraz zaczęliśmy naukę nowej piosenki, którą przygotowujemy na święto Dnia Niepodległości – 11. listopada. Umieszczamy dla Państwa tekst (zmodyfikowany przez Nas) oraz podkład muzyczny i zachęcamy do ćwiczenia z dziećmi w domu. Tę piosenkę pięknie akompaniuje dla nas również Pani Agnieszka na zajęciach z rytmiki.


  ,,Jest takie miejsce – taki kraj”
  Jest takie miejsce u zbiegu dróg,
  Gdzie się spotyka z zachodem wschód,
  Nasz pępek świata, Nasz biedny raj,
  Jest takie miejsce, Taki kraj.

  Nad pastwiskami ciągnący dym,
  Wierzby jak mary w welonach mgły,
  Tu krzyż przydrożny,
  Tam święty gaj,
  Jest takie miejsce, Taki kraj.

  Jest takie miejsce, Taki kraj.
  Z pokoleń trudu, z ofiarnej krwi
  Zwycięskiej chwały nadchodzą dni.
  Dopomóż Boże I wytrwać daj!
  Tu nasze miejsce, To nasz kraj!

  Piosenkę można wysłuchać pod adresem youtube.com/watch?v=6ahn4tLF9fw&t=13s

  Nie zabrakło wyjść do ogrodu, zajęć z gimnastyki oraz zabaw dowolnych w kącikach zainteresowań.

  Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy do obejrzenia Naszej galerii ZDJĘĆ.

  Paulina Białoń oraz Anna Kołakowska